Eft Nedir - Eft Saatleri

5 Dakikada Kredi Nedir ? Nasıl Çekilir ?

Bankalar müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak ve gereksiz prosedürleri ortadan kaldırmak için hızlı bir şekilde sunmuş oldukları kredi çeşididir. Yaşadığımız dünya üzerinde zaman faktörüne verilen değerin artmasıyla birlikte bankalar da müşterilerine bu rekabet ortamında daha hızlı dönüş yapmak zorunda bırakılmıştır. Globalleşen dünyada hızlı bankacılık ihtiyaç haline gelmiştir. Durum böyle olunca müşteri krediyi o banka üzerinden kullanıp kullanamayacağını şubeye gitmeye bile gerek kalmadan anında öğrenebilmektedir. Ayrıca kredi notu yüksek olan müşterilere her banka en kolay kredi imkanı sunmaktadır.

Yapmanız gereken tek şey bankalara internet üzerinden, sms ya da telefon aracılığıyla ulaşmaktır. Bu kredi başvurusunda bulunurken istenilebilecek ek belgeler ise şunlardır; ücretli çalışan iseniz bordro veya gelir yazısı, emekli iseniz emekli belgesi, şahıs şirketi sahibi iseniz firma belgeleri, sermaye şirketi ortağı iseniz firma belgeleri, kira geliri sahibi iseniz kira belgeleri, faiz geliri sahibi iseniz hesap cüzdanı ve çiftçi iseniz çiftçi belgesi. Türkiye’nin en hızlı bankalarından biri Garanti Bankası’dır. Müşterilerine internet üzerinden çok hızlı bir şekilde 5 dakika da kredi hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet türü sayesinde müşterilerin banka şubelerini aşındırmaları da engellenmiş oluyor.

Sms ile kredi veren bankaların listesine ulaşmak için tıklayın

Denizbank da bu hizmeti sunan bankalar arasındadır. Bu bana 30000 TL’ ye kadar herhangi bir gelir belgesi ya da kefil aramaksızın kredi hizmeti sunmaktadır. Denizbank’a telefon ile kredi başvurusunda bulunmak isteyenler 444 0 800 Açık Deniz Hattını kullanabilirler.

TEB de 7500 TL ye kadar kredi tutarını gelir belgesi ve kefil istemeden temin eden bankalar arasındadır. Bu hizmeti veren diğer bankalar da şunlardır;  Odeabank, İş Bankası, Finansbank, İNG Bank, Halkbank, Denizbank, ve Garanti Bankası.

Bir önceki yazımız olan Birikim Hesabı Nedir Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ