Eft Nedir - Eft Saatleri

70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar

Bankalar emekli vatandaşların kredi kullanımlarına yönelik çeşitli kampanyalar düzenlemekte, bulundukları yaş aralıklarına göre vade süresi ile ilgili düzenlemeler yapmaktadırlar. Özellikle 80 yaş ve sonrasında yer alan vatandaşların kredi kullanım süreleri daha sıkıntılı bir hal almakta yükselen yaş sınırı ile birlikte artan ölüm riski bankaların belirli yaş sınırına daha temkinli yaklaşmasına neden olmaktadır.

Emekli vatandaşların her ay düzenli olarak almış oldukları gelirleri bankalar tarafından kredi tahsisi yönünde iştah kabartıcı bir süreci başlatıp bu yaş aralığında yer alanların uygun faiz ve vade süreleri ile kredi kullanımları teşvik edilmeye çalışılmaktadır. Bankaların ihtiyaç kredisi olarak emekli vatandaşlara sundukları bu krediler kişinin tatil,bakım-onarım,taşıt alımı gibi pekçok ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak kullanılabilecektir.

70 yaş üstü için kredi veren bankalar hangileri ?vade sınırlaması varmı?

  • Aktifbank
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Ing bank
  • Şekerbank
  • Teb

Aktifbank bankalar arasında yaş sınırını en yüksek tutan bankadır. Yani 80 yaşında biri kredi başvurusunda bulunduğunda yaşa  ilave 3 yıl vadeli kredi kullandırılabiliyor. Vakıfbank ve Denizbank’ta ise alınacak kredinin vadesi ile yaş toplamının 80’i geçmemesi gerekir. Dolayısıyla 3 yıllık  kredi alacak kişinin maksimum 77 yaşında olması gerekir. Fakat kredi vade süresi kısa tutulacaksa toplamda 80’i geçmeme şartıyla kredi başvurusu yapılabilir. Ing bank ve şekerbank 75 yaşa kadar olan müşterilere kredi veren bir banka. Dolayısıyla başvuruda bulunan kişinin yaşı ve kredi vade süresi toplamının 75’i geçmemesi gerekir. Yani ihtiyaç kredisi alacak bir kişinin maksimum 72 olması gerekir ki toplamda 75 yaş sınırını geçmemiş olsun.70 yaş bankalar içi riskin daha da düştüğü bir yaş aralığıdır. Dolayısıyla bu yaş sınırında olan birinin kredi notu veya kredi ödeme alışkanlıkları ile ilgili olumsuz bir sicili yoksa yaptığı kredi başvurusu birçok banka tarafından olumlu değerlendirilir. Bu bankalardan biri de teb’dir.70 yaş müşterilerine uygun faiz ve vade süreleri ile kredi tahsisi yapacağını duyuran bir banka.

Bankalar genellikle kredi ve kredi kartı tahsisi konusunda eğer kişinin finansal geçmişi ile ilgili sıkıntılı bir durum sözkonusu değilse olumlu yaklaşım sergilerler. Yalnız kredilerin vade sürelerini belirlemede finansal yapı dışında yaş faktörü de devreye girmekte kredi talebi ve talebin kabulünde belirleyici öneme sahip olmaktadır .

Daha önce paylaşmış olduğumuz Emeklilere Kredi Veren Bankalar , Vakıfbank 80 Yaş Üstü Emekli Kredi ve  Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat bankası makalelerimize göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank 80 Yaş Üstü Emekli Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ufuk dedi ki:

    76 yaşında anneneme kredi almaya gittik hveriyor aktifbank ama 10000 tl kredi için 3000 tl hayat sigortası oarası kesiyor bu ne rezillik

BİR YORUM YAZ