Eft Nedir - Eft Saatleri

Acil Para Lazım Bankalar Para Vermiyor

Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız bankaların ortak bilgi paylaşım merkezi olan kredi kayıt bürosu tarafından kayıt altına alınmakta ve yeni bir kredi ihtiyacınızın düşük kredi notunuz yüzünden bankalar tarafından olumsuz yanıtlanmasına neden olmaktadır. Bu durum finansal ihtiyaç içinde olan  kişiyi zora sokmakta kredi temini yönünde engel teşkil etmektedir.

Parasal akışın tıkandığı bu gibi durumlarda birtakım alternatif yollar devreye girmekte kredi kullanımının yerini alarak çözüm yolu sunmaktadır. Bu yollara başvurmadan önce sıkıntılı durum kredi notundan kaynaklanıyorsa kredi notunu yükseltme yönünde girişimde bulunulabilir. Bunu için kredi kartına ait ödemeyi som ödeme tarihi gelmeden yapmak, banka ürünlerini aktif şekilde kullanmak kredi notuna artı yönde tesir edecektir.

Bankaların kredi yolları tıkandığında hangi çözüm yolları devreye girer?

  • İpotek karşılığı para alınabilir. Eğer taşınır veya taşınmaz bir değere sahipseniz bunu bankaya ipotek ettirerek karşılığında kredi kullanımı yapabilirsiniz.
  • Vadeli hesaplara tanımlanacak ek hesaplar vasıtasıyla para ihtiyacının karşılanması mümkündür.
  • Kredi kartınızla cep telefonu alabilir kullanım yapmadan alım fiyatından daha düşük fiyata satarak gelir elde edebilirsiniz.
  • Beyaz eşya alımlarında ve elektronik eşya alımlarında da cep telefonu alımlarında olduğu gibi kullanım yapmadan satarak kısa süreliğine gelir elde edilebilir.
  • Kredi kartınızla altın alımı yapabilir paraya ihtiyaç olduğunda satarak finansal çözüm sağlayabilirsiniz.
  • Yakın arkadaş ve dostlarınızdan borç isteyebilir geçici olarak parasal genişleme sağlayabilirsiniz.
  • Kullanımcıyı ilerleyen zamanlarda sıkıntıya uğratma riski olup kısa süreliğine çözüm olarak görülebilecek olan diğer bir yöntemde tefeciden alınacak borç para olacaktır. Alınacak olan borç paranın yüksek faiz oranları ile veya boş kağıda imza atmak sureti ile verileceği de .

Bankalardan sağlanacak finansal kaynak arayışı bilhassa gerekli zamanlarda alınan borçların ödemesinin yapılmaması nedeniyle bozulmakta bu da kredi notuna etki ederek kaynak daralması yaşatmaktadır. Legal veya illegal birtakım çözüm yolları para arayışı içinde olan tüketicinin imdadına yetişmektedr.Bunlardan tefeciden alınan  borcun büyük sorunlarla geri dönmesi olası olduğundan bu konu dikkatle ele alınmalıdır. Diğer parasal kaynaklar sorunlarınıza geçici çözüm sunabilecek alternatif yollar olarak karşınıza çıkmakta ekonomik anlamda rahatlama yaşatmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş kurmak istiyorum ama param yok başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ