Eft Nedir - Eft Saatleri

Akbank Eft Saatleri Nedir?

Teknolojinin sürekli artış göstermesi ve insanların zamandan tasarruf amaçlı yaptığı uygulamalar kullanıcıların günlük iş akışını hızlandırmakta ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Daha önceleri bankaların şubelerine giderek, dakikalarca sıra bekleyerek yapılan bu işlemler günümüzde herhangi bir yere gitmeye gerek kalmadan kısa süreler içerisinde yapılmaktadır. Tasarruf sağlarken belli başlı kurallar mevcut bulunmaktadır. Akbank EFT saatleri nedir? Saat aralıkları, günlük limitler gibi kısıtlamalar getirebilmektedir.

EFT Nedir?

Açılımı Elektronik Fon Transferi olan işlem bir bankadan başka bankaya kişiler aracılığıyla veya işletmeler aracılığıyla para transfer yapılmasını sağlamaktadır. EFT yapılabilmesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numarası olarak adlandırılan rakamlara ihtiyaç bulunmaktadır. Bu rakamlar alıcı kişinin hesabını yansıtarak paranın direkt kişinin hesabına geçmesini sağlamaktadır. Iban numarasında dikkat edilmesi gereken durum ise IBAN numarasının yanlış girilmesi sonucunda göndermek istediğiniz transfer başka kişilerin hesabına geçebilir ve can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. 15 dakika ile 1 saat arasında değişen aralıkla transfer etmek istediğiniz hesaba para transferi gerçekleşecektir.

EFT Saatleri

EFT gönderme işlemleri banka açılış ve kapanış saatleriyle doğru orantılı olarak belirlenir ve bankaların çalışma günleri haricindeki, hafta sonu, resmi tatil gibi günlerde EFT işlemi yapılamamaktadır. Her bankanın kendine özgü çalışma saatleri ve limitler mevcuttur. Akbank EFT saatleri ise Sabah saat 09.00 itibariyle aynı gün 17.15 saatleri arasında EFT işlemi yapılmaktadır. Bu saatler arasında başka bankalardan Akbank hesaplarına EFT işlemi yapabilir ve para çekme işlemi yapabilirsiniz.

EFT İptal Ve Sorgu işlemi

EFT işleminin yanlış Iban numarasına gönderilmesi sonucunda veya yanlış EFT bilgileri girilerek gönderilmesi sonucunda paranızın başka hesaplara gitmesini istemiyorsanız, EFT yaptığınız andan itibaren zaman kaybetmeden EFT yaptığının uygulama aracılığıyla EFT işlemini iptal ettirmeniz gerekmektedir. EFT sorgulama işlemi ise EFT yaptıktan sonra karşınıza gelen EFT sorgulama numarası ile sorgulanabilir EFT işleminin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EFT Hangi Saatler Arasında Yapılır? başlıklı makalemizde banka, Elektronik fon transferi ve transfer işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ