Eft Nedir - Eft Saatleri

Albaraka Türk BIC Kodu / Swift Kodu BTFHTRIS

Yurtdışından yapılacak para transferlerinde talep edilen ve bilinmesi gereken bir bilgi olan swift kodu diğer adıyla bıg kodu ülkelerde faaliyet halinde olan bankalara ait kodların sisteme  tanımlanması ile oluşturulur. Bu şekilde ülkelerarası para transferleri hata payı daha az ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Swift kodu ilk olarak 1973 yılında kurulup 1977 yılında da aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Tüm dünya bankalarının kendilerine ait olan kodu ile ilgili banka kolayca tespit edilerek transfer işlemleri gerçekleştirilir. Albaraka  türk Türkiye ‘de faaliyet halinde olan katılım bankalarımızdan biridir. Bankada bulunan müşteri hesabına yurtdışı kaynaklarınca yapılacak para transferleri ve bu hesaptan yurtdışı hesaplara yapılacak transferlerde karşılıklı olarak banka kodlarını bilmek gerekmektedir. Albaraka türk swift kodu; Albaraka Türk BIC Kodu / Swift Kodu BTFHTRIS’tır.Bu kodun açılımı diğerlerinde de olduğu gibi, ilk dört hane banka  kodu ,diğer iki hane ülke kodu ve son iki hane de bulunulan şehir kodudur. Bankanın kullandığı kodun uzunluğu 8 karakterden oluşmakta olup istenirse 11 haneye çıkabiliyor. Son hanesi eksik olan banka kodlarına x eklenerek kod tamamlanıyor.

Albaraka türk swift/bir kodu ile yapılabilecek işlemler nelerdir?

  • Swift kodu ile transfer işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapar transferlerde swift mesajınız alırsınız. Dilerseniz nakit yönetimi/toplu swift adımlarını da uygulayarak toplu transfer gerçekleştirebilirsiniz.
  • Albarakbatürk’te döviz transferleri özel açılmış cari hesap vasıtası ile gerçekleştirilir. Hesabınız yoksa önce hesap açmalı daha sonra işlemi gerçekleştirmelisiniz.
  • Transfer limiti b transfer mesajınızı internet üzerinden takip edebilirsiniz
  • Iban numarası ve hesap numarası swift işlemlerinde gerekli olacaktır.

 Bu kodu bilmenin faydaları nelerdir?

  • Yurtdışından alacağınız veya göndereceğiniz para transfer işlemleriniz bu kod ile hatasız ve kolay hale gelir
  • Döviz transferleri internet veya şube vasıtası ile yapabilir 7/24 kesintisiz i şlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albarakatürk swift kodu/bıc kodu yurtdışı hesaplara veya yurtdışından yurtiçi hesaplara yapılan para transfer işlemlerinin düzgün ve hatasız gerçekleştirilebilmesi için ortaya çıkartılmış bir koddur. Bu kodun belli standartları vardır ve sisteme kayıtlı olan banka kodu ile döviz transfer işlemleri kolaylıkla hallolur. Albaraka türk transfer işlemlerinin hatasız ve hızlı ilerlemesi için gerekli altyapıyı şubeleri ve internet ağı ile kurmuş olan bir bankadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ