Eft Nedir - Eft Saatleri

Aracı Kiraya Vermek

Bireysel olarak sahip olunan aracı kiraya verip gelir elde etmek isteyen kişiler bunu, iki farklı metot üzerinden hareket ederek gerçekleştirebilirler. Bunlardan ilki bu işi yapan şirket ile anlaşmak veya kendi müşterisini kendisi bulmaktır. Kendi müşterisini bulma seçeneği diğerine göre daha karlıdır. Nihayetinde arada herhangi bir aracı olmadan müşteri ile yüz yüze gelinmekte ve fiyat belirlemesi karşılıklı yapılabilmektedir.

Araç kiralama işi, farklı bir gelir kapısı olmasının yanında arz talep döngüsünün iyi olduğu bir alan. Araç kiralama filoları ile görüşerek, internet üzerinden ilan vererek veya eş dosta kiraya vererek aylık veya günlük bazda güzel paralar kazanılabilir.

Rant a car’ların avantaj ve dezavantajları neler?

Bu yöntem sizin kendi çabalarınızla bulacağınız müşteriye kıyasla daha kolay bir yöntemdir. Genellikle aylık olarak yapılan ödemeler karşılığında aracınız kendileri tarafından alınarak kiralamanın yapılacağı müşteriye verilir. Belki kendi bulacağınız müşteri de günlük kiralama yapabilme şansı varken bu yöntemde aylık bazda kazanılan gelir sözkonusudur

Bireysel kiraya vermenin olumlu ve olumsuz tarafları neler?

Müşteri ile karşı karşıya gelmek seçim hakkı vereceğinden kiraya veren karşı tarafı beğenmediğinde aracı kiraya vermeyebilir. Bu yöntemde aracın kiralama şirketlerine verildiğinde elde edilen gelirden daha fazla gelire sahip olunur. Araç bir şirkete bağlanmadığından ihtiyaç duyulduğunda kiralama olayı gerçekleşir. Yani kiraya verenin bu konuda kendine ait özgürlük alanı vardır. Bu özgürlük alanının olumsuz tarafı ihtiyaç anında aracın kiraya verilmesi zor olabilir. Halihazırda müşteri bulmak kolay olmayacaktır.

Araç kirasından elde edilen  gelir ne kadardır?

Bu sorunun cevabı aracın modeli, yakıt tipi,kilometresi,yaşı gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Ama genellikle 600 ila 4500 lira arasında değişen bir getirisi vardır. Firmalar aracı kiraya verenin aynı zamanda ruhsat sahibi kişi olmasını da isterler. Aracın kaza yapmamış olması ile trafikten men gibi menfi durumlarının olmaması da gözetilen hallerdendir.

Aracı kiraya vermek araca ait motorlu taşıtlar vergisi,tüv türk araç muayenesi, lastik değişim masrafı, kasko ve zorunlu trafik sigortası, yıllık bakım masrafı gibi maliyet unsurlarını karşılayabilecek olan bir sistem. Hatta tatil, mutfak masrafı gibi yaşamın içinde yer alan gereklilikler de araç kiralama ile karşılanabilir. Eğer istenirse internet üzerinden ilan vererek daha kolay müşteri bulmak mümkün hale gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Forex Kazandırır Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ