Eft Nedir - Eft Saatleri

Arefe Günü Bankalar Açık mı? Ptt Açık mı?

Bugün ki konumuz malumunuz yaklaşan bayramla birlikte tatil günlerinin sorgulanması oldu.

Gerek bayram tatilinin kaç gün olacağı, gerek kamu kurum ve kuruluşlarının kaç gün tatil yapacağı ve bankaların açık olup olmadığı bugün de en çok arananlar listesinde yerini aldı. Peki, sizde Arefe günü bankaların açık olup olmadığını merak ediyor musunuz? O zaman bizimle birlikte yazımızı takip ederek bankaların hangi gün ve tarihler arasında açık olduğunu öğrenebilirsiniz.

Arefe Günü Bankalar Yarım Gün Açık Olacak

Arefe günü bankaların açık olup olmayacağına dair sonunda net bir açıklama geldi. Bankalar 4 Temmuz 2016 tarihinde sadece yarım gün hizmet verecek.

Ancak tüm gün hizmet vermek için 8 Temmuz 2016 tarihinde tekrar açılacak. Kısacası bankaların kesintisiz olarak tekrar hizmet vermeye başlaması için 11 Temmuzdan sonrasını beklemeniz gerekmektedir.

Arefe Günü PTT Şubeleri Açık Olmayacak

  • Bankalar her ne kadar 4 Temmuz 2016 tarihinde yarım gün çalışacak olsa da PTT şubeleri için 4 Temmuz da çalışacaklarını söyleyemeyiz. Arefe günün de PTT şubeleri hiçbir şekilde çalışmayacak, tatil yapacak.
  • Bankalar çalışırken PTT şubeleri neden çalışmıyor diye düşünecek olursanız, PTT şubelerinin idari izinli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Bilindiği üzere idari tatilleri de kapsayan bayram tatili tam tamına 9 gün olacak. Bu durumda bayram tatilinde verilecek 9 günlük süreç kamu çalışanlarını da kapsayacak. Kamu kurumu sınıfına giren PTT şubelerinde çalışan tüm personeller bayram boyunca tatil yapacak.
  • Eğer PTT şubelerinde işiniz varsa ya bayram sonrasını beklemelisiniz, ya da PTTMatikten işlerinizi halletmelisiniz.
  • Banka çalışanları ise Arefe günü yarım gün tatil yaparken, bayramın 1.2. ve 3. günlerinde kamu görevlilerine kanununda verdiği yetki kapsamında tam gün izin verilecek.
  • Özel sektör de çalışmak isteyen kişiler çalışacak, çalışmak istemeyen kişiler ise 9 gün boyunca tatil yapacak. Ancak kamu görevlilerine verilen tatil 9 gün olduğundan bunun aksini kullanmak mümkün olmayacak.
  • Eğer siz de bir kamu çalışanıysanız tüm bayram boyunca tatil yapacak ve sevdiklerinizle hayatın keyfini çıkaracaksınız. Şimdiden şeker bayramınız sevdiklerinizle şeker tadında geçsin !

 

Bir önceki yazımız olan Sinirsiz Sanal Kart Izni Veren Banka başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ