Arefe günü bankalar kaça kadar açık 2015?

2015 kurban bayramının yaklaşması ile bankaların hangi günler tatil olduğu merak konusu olmaktadır. Arefe günü bankalar kaça kadar açık konusunda bilgi edinmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi kurban bayramı resmi tatil olarak ülkemizde kutlanmaktadır. Dini görevlerimizi yerine getirdiğimiz bu bayram da ise insanların bayramlarını rahat bir şekilde geçirebilmesi için resmi tatil ilan edilmektedir. Başbakan tarafından yapılan açıklama ile de 2015 yılında kurban bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiştir. Böylelikle resmi kurumlarda çalışanlar 9 gün tatil yapabilecekler.

Kurban bayramı tatilinin 9 gün olması ile arefe günü bankalar kaça kadar açık merak edilmektedir. Bankalar müşterilerinin iş akışını fazla aksatmamak için bayram tatilini 9 gün olarak yapmayacaklardır. Bankalar tatilleri arefe günü başlamaktadır. Arefe günü ise bankalar saat 12:30’a kadar açık olacaktır. Bu saatten sonra bankalarda resmi tatil olarak tatile gireceklerdir.

Bankalar arefe günü öğle tatilinden önce çalışacakları süre kısa olduğu için de iş bakımından oldukça yoğun bir geçirecektir. Bu nedenle eğer bankalarda işlemleriniz var arefe günü erken saatlerde işlemelerinizi gerekleştirmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Hem şubelerden yapılacak olan işlemler hem de internet bankacılığı ile belirli saatlere kadar yapılan işlemlerinizin erken saatlerde yapmanız önemlidir. Aksi halde öğle tatiline yakın bir zamanda yapılacak olan banka işlemlerinizde aksamalar oluşabilir.

Arefe günü bankalar kaça kadar açık sorusuna cevap verdik. Tatil sonrasında ise tekrardan bankalar eski çalışma düzenlerine 28 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. Bu tarih sonrasında bankacılık işlemlerinizi eskisi gibi yapmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kurban bayramında PTT açık mı? başlıklı makalemizde ptt açık mı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ