Eft Nedir - Eft Saatleri

Atm Kartsız Para Yatırma

ATM’ler şubeye gitmeden başta para yatırma ve çekme işlemi olmak üzere pekçok bankacılık işleminin yapılmasına olanak tanıyan banka ürünleri arasında yer alır. Bunlardan kartsız para yatırma işlemi banka şubesine mesai saatleri içinde gitmeye gerek kalmadan kartınızın şifresi ile işleminizi halledebilme imkanı tanıyan yeni nesil bankacılık işlemleri arasında yer alır

Kartsız para yatırma işlemi yapabilmeniz için ilk önce bu hizmeti sunan bankalardan birinde hesap açtırmanız gerekmektedir. Bazı bankalar avuç içi taraması yaparak bu hizmeti verirken bazıları da kişisel bilgilerin onayı ile para yatırma hizmetini yerine getirmektedir.

Bankalardan yapılacak para yatırma işleminde istenen bilgiler nelerdir?

Kartsız yapılacak olan para yatırma işlemi için ATM’de önünüze  gelen ekrandan kartsız işlemleri seçmeli ardından t.c kimlik no, cep telefonu numarası gibi bilgileri girdikten sonra hangi banka kartı ile işlem yapılacağı seçilir daha sonra kart şifresi girilir ve cep telefonuna gönderilen şifreyi ekrana girdikten sonra para yatırma işlemi gerçekleştirilir.

kartsız para yatırma

kartsız para yatırma

Kartsız para yatırabilmek için gerekli başvuru nasıl yapılır?

Başvuru için internet bankacılığı, şubeler ve atm kanalları kullanılabilecek olup her üç yöntemden biri tercih edilerek başvuru gerçekleştirilir. Yalnız bu işlem için mevcut kartın aktif olması gerekir ki kartla yapılacak işlemlerin kartsız bir şekilde yapılması mümkün hale gelebilsin.

Para yatırma dışında hangi işlemler yapılabilir?

Banka tarafından güncel cep telefonunuza gönderilen şifreye onay verdikten sonra para yatırma, para çekme, para transfer işlemleri gibi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.

Kartsız yapılan işlemler için limit sınırlaması var mi?

Kartlı işlemler için geçerli olan kurallar kartsız işlemler için de geçerlidir. Her bankanın  Para çekme ve para yatırma konusunda belirlediği limitler farklı olacağından iş yapılan bankadan konu ile ilgili bilgi alınabilir..

Bankaların kartlı para yatırma ve çekme işlemlerini kartsız olarak yapılabilmesine olanak tanıyan ve ATM’leri bu teknoloji ile donatan bankalardan bu işlem gerçekleştirebilmektedir. Bunun için kişinin bankada hesabının olması, kullanımda olan kartının aktif olması, kartsız işlem yapma başvurusunda bulunması, kişisel bilgilerini güncellemesi gerekmektedir. Kartsız para yatırma işlemi mesai saatleri içinde şubeye gitmeden herhangi bir ATM’den işlem yapabilme imkanı sağlayan ve zamandan tasarruf sağlayan bir uygulamadır. Para yatırmanın dışında, para çekme, para transferleri yine aynı yol izlenerek yapılabilecek işlemler arasındadır

Bir önceki yazımız olan Kredilerimi Tek Bankada Toplamak İstiyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ