Eft Nedir - Eft Saatleri

ATM Para Çekme Limiti

İnsanlar nakit para taşımak yerine artık bütün parasını banka kartlarında taşıyorlar, iş yerlerinde maaşlar banka kartlarına yatıyor. Bu durum aslında paranın daha güvende olmasını sağlayan bir olaydır. Paralar da eskisi gibi banka içerisinde sıra beklenerek çekilmek yerine artık ATM’ler aracılığıyla çekilebiliyor. Hemen her bankanın birçok yerde ATM’si bulunması insanların işlerini kolaylaştırırken zaman kaybetmelerini de önlüyor. Kartlardan para çekme limiti de ATM’lerin kapasitesine göre belirleniyor, her bankanın farklı para çekme limitleri mevcut.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Türkiye’de hemen herkesin kullandığı en büyük banka olan ve devlet bankası olan Ziraat Bankası ATM’den en fazla 1.500 TL Nakit para çekimine izin veriyor. Bu akıllara emekli maaşı nasıl çekiliyor sorusunu getirebiliyor. Emekli maaşı alanlar için bu limit söz konusu değil. Eğer acil bir ihtiyaç için 1.500 TL çekmek gerekiyorsa belli bir komisyon vererek çekim yapılabiliyor. Müşteri gruplarına göre de değişiklikler olabiliyor.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Büyük ve birçok yerde ATM’si bulunan bankalardan Türkiye İş Bankası ATM’den günlük en fazla 1.500 TL çekilebiliyor. Daha fazla çekmek için belli bir ücret ödemek gerekiyor.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ise ATM’den günlük 2.000 TL çekim yapılabilmesini sağlıyor. Acil durumlarda daha fazla çekmek için komisyon ödeyerek çekilebiliyor.

Finansbank ATM Para Çekme Limiti

Finansbank günlük ATM para çekme limiti 1.500 TL ve daha fazla çekmek için belirli miktarda para ödemek gerekiyor.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Devlet bankası olan Halkbank günlük ATM para çekme limiti 1.000 TL bu limit emeklilik maaşı için geçerli olmamakla birlikte daha fazla çekmek için komisyon ödeniyor.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı kredi ATM para çekme limiti en yüksek banka olarak dikkat çekiyor. Yapı Kredi müşterileri ATM’den para çekme limiti 2.000 TL olarak belirlenmesinin yanında bireysel müşteri olanlar 3.500 TL çekebiliyor, şirket müşterisi olmanız halinde 5.000 TL çekebiliyor ve ATM’yi çok kullanıyorsanız Yapı Kredi Ardıç Paketi üyeliğiniz bulunuyorsa bu limit 2 katına kadar çıkıyor.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank müşterileri kategoriler halinde para çekme limitine sahip bulunuyorlar. Neo kart kullanıcıları 1.500 TL çekebiliyorken Neo Meo Kart kullananlar 250 TL, Neo Birebir kart kullananlar 2.000 TL çekebiliyor. Neo Busines kart kullananlar ise 4.000 TL çekebiliyorlar.

Teb Bank ATM Para Çekme Limiti

TebBank müşterileri için günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiş. Fakat müşteri gruplarına göre bu limit değişiklikler gösterebiliyor.

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank müşterileri ATM’den günlük 1.990 TL çekebiliyorlar. Banka müşterisi olmayanlar 49 TL çekebiliyor.

Kuveyt Türk ATM Para Çekme Limiti

Kuveyt Türk günlük ATM para çekim limiti 1.500 TL fakat müşterilerin 3.000 TL’ye kadar yükseltme şansı bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Akbank Eft Saatleri Nedir? başlıklı makalemizde Akbank, EFT ve EFT gönderme işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ