Eft Nedir - Eft Saatleri

Bank Asya Kredi Hesaplama

Bank Asya ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip ilk katılım bankasıdır. Bank Asya bireysel kredileri bireysel finansman desteği şeklinde sağlamaktadır. Peki bu finansman desteği nakit şekilde sağlanabiliyor mu? Ne yazık ki katılım bankası olduğu için finansman desteğini nakit olarak sağlayamıyorlar. Verilen finansman desteği karşılığında finansman desteğini alan müşteriden bu destek miktarınca mal veye hizmet vesikası istemektedir. Finansman destekleri ise şu şekilde olmaktadır; konut finansman desteği, taşıt finansman desteği, tüketici finansman desteği.

Bireysel finansman desteğini 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, medeni haklarını kullanma ehliyeti olan, belgelenebilir geliri olan, finansman desteğini geri ödeme gücüne sahip olan bireyler alabilmektedir. Konut desteği alınacaksa mortgage için gayrimenkul tapu fotokopisi, tüketici desteği için ise satın alınacak malın proforma faturası gerekmektedir.

Ayrıca her kredi alımı başvurusu için istenen gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi de gerekmektedir. Bankadan alabileceğini bu finansman desteklerinin kar oranlarını ise Bank Asya’nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Bu finansman destekleri hakkında kısa bir bilgi verecek olursak: Konut finansman desteklerinin alt türlerindeki kar oranları 2015 güz döneminde “0,49” ve “1,50” arasında değişmektedir. Taşıt finansman desteklerinin alt türlerinin kar oranları ise 2015 güz döneminde “0,64 ve “1,45” arasında değişmektedir.

Tüketici finansman desteği ise sabit olarak “1,45” olmaktadır yine 2015 güz dönemi için. Bu rakamlar 12 ay üzerinden hesaplanmıştır ve önümüzdeki zaman dilimlerinde değiştirme hakkı Bank Asya’ya ait olmaktadır. Bu rakamlara daha detaylı olarak ulaşmak için ise yapmanız gereken işlem sadece Google’da Konut Finansman Desteği için “Bank Asya Konut Finansman Desteği”, Taşıt Finansman Desteği için “Bank Asya Taşıt Finansman Desteği”, ve Tüketici Finansman Desteği için “Bank Asya Tüketici Finansman Desteği” sözcüklerini aratmaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Bankamatik Kartı İle Alışveriş Yapılabilir mi? başlıklı makalemizde bankamatik ile alışveriş ve bankamatik visa hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ