Banka Kartı Atm de Kaldı Ne Yapmalım?

Bankalar günümüzde bir çok insan tarafından, hatta neredeyse herkes tarafından kullanılmakta, hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olma durumundadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise insanlara para ile ilgili işlemleri son derece basit ve güvenli bir biçimde neredeyse her yerden yapabilmeleri gibi bir kolaylık sağlamalarıdır. Ve bunu da ATMler aracılığıyla yapmaktadırlar. Ama buna rağmen aksilikler çıkmıyor değil tabi ki. Her gün bir çok insan banka kartlarını ATMlerde unutup, daha sonra bunun pişmanlığını yaşamaktadır. Ama oysaki bu olay çok pişmanlık yaşanacak bir olay değildir. Banka kardınızı ATMde unutmanız durumunda yapmanız gerekenler gayet basittir. İlk ve en önemli kısım banka kardını hangi ATMde unuttuğunuzu bilmeniz, saptamanızdır. Eğer bunu biliyorsanız kartınızı tekrar almanız çok büyük problem teşkil etmeyecektir. İkinci adım ise banka kartınızı unuttuğunuz ATMnin bankanızın hangi şubesine bağlı olduğunu bilmeniz, saptamanız. Eğer bilmiyorsanız ister müşteri hizmetlerini arayarak, ister bankanın yakındaki herhangi bir şubesini arayarak veya bankanın yakınlardaki herhangi bir şubesine giderek ve oradaki personele, hatta güvenliğe bile sorarak banka kartınızı kayıp ettiğiniz ATMnin hangi şubeye bağlı olduğunu öğrenebilir, o şubeye başvurarak kartınızı talep edebilirsiniz. ATMler haftada bir bu konuda kontol edilirler ve kayıp kartlar bağlı oldukları şubelere geri dönerler. Bu şubelerden işlem sırası alarak herhangi bir sıkıntı çıkmadan banka kartınızı geri alabilirsiniz.

Sizden istenecek olan şeyler ise gayet basittir: kartın sahibi olmanız ve nüfus cüzdanınız. Banka personeli sıranız geldiğinde sizi işleme alacak, nüfuz cüzdanınızı kontrol edecek, belki bir kaç soru soracak sizin kart sahibi olduğunuzdan emin olmak için, ve ardından banka kartınızı size iade edecektir. Bu iade işlemi esnasında sizden yeni bir şifre belirlemeniz istenecek, çünkü kartınızın şifresi sıfırlanmış olacaktır. Bu şifre eski şifreniz de olabilir, bununla ilgili bir problem yoktur.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Free Kart Nedir Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Akbank Free Kart, Free Borç akbank ve Freekart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ