Eft Nedir - Eft Saatleri

Banka Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapılır Mı?

Taksitli alışveriş Türkiye de en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Kredi kartının bu kadar sık kullanılmasının nedeni de alınan ürünlerin ücretinin bir anda nakit para ile ödenmesi değil kredi kartı ile taksit yaptırılarak ödenmesidir. Kredi kartının taksitle alışveriş devrinden sonra şimdide banka kartı ile taksitli alışveriş dönemi başladı. Peki, gerçekten banka kartı ile taksitli alışveriş yapılabiliyor mu?

Banka Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapma Dönemi

Banka kartı ile taksitli alışveriş yapma devri başladı. Banka kartlarının kullanımının yaygınlaşması amacı ile artık banka kartlarıyla taksitli alışveriş yapılmaktadır. Kredi kartını taksitle alıverişte kullanan insanların aklına banka kartı pek gelmemektedir. Bugün banka kartları sadece para çekmek için kullanılmaktadır. Peki, banka kartlarını taksitle alışveriş yapmak için kullanan kaç kişi vardır? Çok fazla yaygınlaşmasa da kredi kartı kullanmayanlara banka kartı büyük bir fırsat olarak doğmuştur. Özellikle Cardfinans nakit sahiplerine verilen banka kartıyla alışveriş fırsatı faizden de tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Eğer Cardfinans nakit sahibiyseniz kredi kartında ödediğiniz faizlerden kurtulacak, artık maddi açıdan üzerinize yıkılan borçları ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Banka Kartına Nasıl Sahip Olunur?

Banka kartına sahip olmak istiyorsanız öncelikle bir bankada hesap açmış olmanız gerekir. Hangi bankada hesap açtıysanız o banka size para çekme işlemleriniz için banka kartınız teslim edecektir. Bu teslim süresi bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir.  Banka kartınız ile artık sadece para çekme işlemlerinizi değil, alışveriş işlemlerinizi de halledebilirsiniz. Bazı bankaların sizlere sunduğu banka kartı ile taksitle alışveriş yapma fırsatı sizin maddi açıdan kar etmenize yardımcı olmaktadır. Kredi kartlarından yapılan taksitli alışverişlerde borca binen fiz evdeki hesabın çarşıya uymaması deyimiyle adeta örtüşüyor. Ancak banka kartınızdan taksitle alışveriş yaptığınız zaman kredi kartında ödediğiniz faizler kadar yüksek faiz ödemiyorsunuz.

Neden Banka Kartı İle Alışveriş Yapılıyor?

Bankalar, banka kartlarının kullanımını yaygınlaştırmak için banka kartı ile alışveriş yapma sistemini devreye soktu. Bu şekilde kredi kartı faizinden bunalan kişiler daha uygun faizlerle banka kartını kullanarak taksitle alışveriş yapabilecekler. Siz de banka kartıyla alışveriş yapmak istiyorsanız bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ödeme Tutarı Ödendiğinde Faiz İşlemez Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ