Eft Nedir - Eft Saatleri

Bankaların Personel Alım Tarihleri 2016

Bankalar her sene olduğu gibi bu sezonda personel alımı yapmaya devam ediyor. Özellikle önümüzdeki aylardan itibaren bankaların çoğu personel alımı yapacağını duyurdu. 2016 senesinde de pek çok resmi banka personel alımını uzun süre devam ettirmeyi düşünüyor.

Bankaların hangi pozisyonlara kimleri alacağı ve personel alım ilanlarını işe girmek istediğiniz bankanın resmi sitesinden inceleyebilirsiniz. Bankalarda çalışmak için ne gibi şartları taşımanız gerektiğini banka haberlerinden öğrenmeniz mümkün. Nitekim her banka personel alırken farklı şartlar ileri sürmektedir. Şimdi ise sizlere bankaların 2016 senesinde personel alım tarihinden bahsedeceğim.

Bankalar Hangi Tarihe Kadar Personel Alacak?

  • Türkiye de faaliyet gösteren özel bankalar ve devlet bankaları 2016 senesinin son demlerine kadar personel alımları yapmaya devam edecek.
  • Bankalarda çalışmak isteyen kişiler belirli şartları taşıyarak bu fırsattan yararlanabilecek. Türkiye de bazı bankaların şube sayısının arttırıldığı göz önünde bulundurulursa, bu durum bankada çalışmak isteyen kişiler için büyük bir fırsat olarak adlandırılabilir.
  • Özellikle Ziraat Bankası yaptığı açıklamada 2016 senesinin sonuna kadar 20 adet şube açacağını belirtti.
  • Aynı zamanda 2018 yılının sonuna kadar 170 adet şube ve 2200 adet personel alımı gerçekleştirecek. Buna bağlı olarak hangi bankaların daha çok personel aldığını takip edebilir ve en çok personel alan bankada şansını değerlendirebilirsiniz.

Bankalarda Personel Olmak İçin Aranan Genel Şartlar

  • Bankada personel olabilmeniz için öncelikle T.C. vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • On sekiz yaşını doldurmak ve on sekiz yaşının üstünde olmak zorundasınız. Daha küçükseniz bankalarda çalışan olarak kabul edilemezsiniz.
  • Bankalar kanununda yer alan yasaklı kişilerin bankalarda tekrar çalışması yasaktır. Buna bağlı olarak herhangi bir suç tesirinizin olmaması şarttır.
  • Erkeklerin askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Üniversitelerin gerekli dört yıllık ve iki yıllık bölümlerinden mezun olmanız şansınızı daha da açacaktır.
  • Eğer bankacılık mesleğinde en az 1 yıllık iş deneyiminiz varsa, iş başvurusu yaparken önünüz daha açık olacaktır.
  • Nitekim bugün pek çok banka iş deneyimi olan kişilere öncelik tanımaktadır. Ben de bankada çalışmak istiyorum ve bu şartları taşıyorum diyorsanız hemen çalışmak istediğiniz bankaya iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilir Miyim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ