Eft Nedir - Eft Saatleri

Bankaya Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden teknolojik ürünler vasıtası ile kredi başvurusunda bulunmak çoğu bankanın sunduğu bir hizmet halini almıştır. Banka reklamlarında sıklıkla karşılaştığımız kredi cebinde, ön onaysız kredi şeklinde duyurusu yapılan bankaya gitmeden kredi kullanımı oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bankaların kredi başvurusunda bulunan banka müşterisine yönelik yapacağı finansal araştırma yani kredi notu bilgisinin risk seviyesinin üstünde yer alması kredi onayı için gerekli olan bir kriterdir. Kredi notu, kişinin bankalarla olan finansal geçmişinin özeti mahiyetine olduğu ve kullanılacak bir kredinin ödenebilirlik durumu hakkında bilgi verici olduğundan bu notun seviyesi banka onayı için oldukça önemlidir.

Eskiden kredi  onayının uzun sürmesinin sebebi neydi?

Daha önce, yapılan kredi başvurusunun onayı için banka genel müdürlüğüne kredi başvurusunun gitmesi ve belli bir süre içinde geri dönüş sağlanması gerekmekteydi. Şimdilerde yapılan kredi başvurularında ise kredi notu bilgisi ile hızlı geri dönüşler sağlanmakta ve dakikalar içerisinde kredi onayı çıkabilmektedir.

Anında Kredi başvurusu için kullanılan araçlar nelerdir?

Kredi başvurusunda kullanılan araçlar cep telefonunun sms özelliği ile, internet bankacılığı ile ,telefon bankacılığı, Atm kanalı gibi araçlar vasıtası ile başvuru yapılabilmektedir.

Anında kredi veren bankalar hangileridir?

En hızlı kredi veren bankalardan ilk ikisi denizbank ve finansbanktır.Denizbank, ön onaysız kredi başvurusunu sms vasıtası ile yapabilirsiniz. Bunun için; KREDİM yazıp bir boşluk bırakarak vatandaşlık numaranızı 3280′e göndererek başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Bu başvuru sonrası alınacak onay kesin onay niteliğindedir. Yani kredi başvuruları sonrası şubeye evraklarla giderek kesin onay süreci başlatmak bu kredi için geçerli değildir.

İş Bankası’nın iş cep uygulaması ile internet bankacılığı vasıtasıyla  Kredi talebinde bulunulabilir. İş Bankası’nın internet bankacılığı aracılığıyla sunduğu Kredi 15.000 TL olup kredinin onaylanması ile başvurulan miktar hesaba aktarılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’nın Nuvo mobil uygulaması ile başvuru oldukça kolay hale gelmiş ve şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Akbank direkt bankacılık ile 15.000 TL ‘lik kredi kullanımı yapılabilmektedir

 Garanti  bankası telefon bankacılığı ve Facebook ile kredi başvurularını oldukça kolay hale getirmiş ve başvuruları çok hızlı değerlendirmeye başlamışlardır.

Bankaya gitmeden çeşitli teknolojik ürünlerle yapılan kredi başvuruları bazen ön başvuru olarak değerlendirilmekte bazen de ön onaysız başvuru olarak kabul edilip kesin onay şeklinde gerçekleşmektedir. Bu, tamamen banka politika ve müşterilerin kredi notu verileri ışığında şekillenen bir durumdur. Bankaya gitmeden kredi başvurusu yapmak yeni nasıl bankacılık anlayışının bir parçasıi haline gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Kredili Hayvan Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ