Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi bulunmayan pek çok vatandaş kredi almak için çabalıyor. Peki bu mümkün mü?

Düzenli denetlenmeyen, geçici işlerde çalışan ya da işsizlik sıkıntısı çeken pek çok vatandaş kredi almak için bankalara başvuruyor. Bu durum özellikle ihtiyaç kredilerine başvurularda ortaya çıkıyor. Ev hanımları, öğrenciler ve işsizlik sıkıntısı yaşayan kişilere bankalar ihtiyaç kredisi altında gelir belgesiz krediler veriyorlar.

Bankalar, borç ödemesi yapmayan ve hali hazırda çekilmiş kredisi bulunmayan ev hanımlarının kredi başvurularına büyük bir ölçüde olumlu yanıt veriyorlar. Kredi kartı kullanan ve düzenli bir şekilde ödemelerini yapan ev hanımları ihtiyaç kredileri alabiliyorlar. Sadece kredi kartı da değil daha önceden kredi çekip de ödemelerini düzenli bir şekilde yapan vatandaşlara yeni bir kredi hakkı tanınıyor. Sizi bu konuda öne geçirecek bir bilgi daha ise, daha önceden kredi kullandığınız ve düzenli bir şekilde ödeme yaptığınız bankalara başvuru yaptığınız zaman olumlu yanıt alma ihtimaliniz oldukça artıyor.

Çalışmayan, ev hanımı ve öğrencilere gelir belgesiz kredi veren bankalardan biri Garanti Bankası’dır. Bireysel ihtiyaç kredisi altında gelir belgeniz olmadan herhangi bir garanti şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz.

TEB de müşterilerine gelir belgesiz kredi imkanları sunmaktadır. İhtiyaca yönelik bir şekilde gelirinizi belgelemeden ve kefil sunmadan TEB de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. CEPTETEB uygulamasıyla belge göstermeden ve hızlı bir şekilde kredi başvurunuza sonuç alabilirsiniz.

DenizBank ve Finansbank da müşterilerine gelir belgesiz kredi veren bankalardan. Bankalara başvurularınızı yaparak hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi almak için gelir belgesi sunmanıza gerek yok. Kredi notunuzun iyi olması, düzenli ödeme geçmişiniz olması gerekmekte. Banka gerekli güvenceyi duyduğu zaman kredi başvurunuza olumlu bir şekilde dönüş yapacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ