Eft Nedir - Eft Saatleri

Denizbank Evlilik Kredisi

Evlilik hazırlığı yapanlar için denizbank ihtiyaç kredisi kapsamında 36 ay vadeye kadar kredi kullanımı yapılabilir. Bu krediye ait vade süresi yasa kapsamında daraltılmış olup kişinin istemesi halinde daha kısa süreler içinde de kredi kapaması yapabilmesi mümkün olabilmektedir.

Denizbank evlilik kredisi kullanımı için bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken vade sürelerine göre belirlenmiş olan faiz oranlarını kulllanabilirsiniz.Bu faiz oranları 0-12 ay arasında %1.43, 12-24 ay arasında %1.53, 25-36 ay arası vadelerde ise %1,63 oranında uygulanır. Bu oranların hesabında baz olarak alınma miktar 10.000TL’dir.

Bireysel kredi başvurusu yaparken kullanılacak kredi miktarı ne kadardır?

Bu kredi türünde üst limit belirlemesi 55.000 TL ile sınırlanmış olup kullanılan kredinin vade süresine göre artan oranda masraf kalemleri vardır. Krediyi kullanacak olan taraf 0-12 ay arasında kredi kullanımı yapacaksa 86 TL 13-36 ay arasında kullanım yapacaksa 116 TL, 25-36 ay arası kullanım yapacaksa da 151 TL olarak belirlenmiştir. Bu krediyi kullanırken ödenecek olan kredi tahsisi ücreti de 50TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank maaş müşterisinin kredi kullanım maliyeti ne şekildedir?

Eğer bankada maaş hesabınız bulunuyorsa size özel indirimlerden faydalanabilmeniz mümkündür. Bunun için denizbank şubesine nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, gelir durum belgesi ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Maaş hesabı olan müşteri için 10.000 TL’ye kadar olan kredi için 12 aylık kullanımda %1.05, 24 aylık kullanımda %1.09 ,36 aylık vadede ise %1.14’lük faiz oranları uygulanır .Kullanım yapacağınız kredi tutarı düşük miktarda kalırsa örneğin 5000 gibi 12 ay vadeli faiz oranı%0.99 gibi oldukça uygun bir miktarda olabilir

Denizbank müşterisi evlilik kredisi için yaptığı kredi başvurusunda banka müşterisi oluşu veya olmayışına göre farklı faiz oranlarına muhatap olacaktır. Masraf kalemleri de vade sürelerine orantılı olacak şekilde değişiklik gösterecektir. Bankanın örnek faiz uygulamaları 10.000 TL baz alınarak belirenmiş olup alınacak kredi miktarı ile orantılı faiz uygulaması yapılacaktır. Yasa gereği maksimum 36 aya kadar kullanılabilecek olan ihtiyaç kredileri bankanın esnek politikaları ile erken kredi kapamasına da imkan verebilmektedir.Denizbank’in her derde deva ihtiyaç kredisi ile düğün masrafları istenilen vade seçenekleri ile daha kolay ödenebilir hale getirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Güçlü Ekonomisine Sahip 20 Ülkesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ