Eft Nedir - Eft Saatleri

Denizbank İban Sorgulama

Ekonomik hayatın takibi gerçekten sabır istiyor. Gelişen teknoloji sayesinde her işlemin kısa sürelerde ve kolay şekillerde yapılıyor olması birçoğumuzu rahatlatmış gibi görünse de ; yine de yanlış anlaşılmalar söz konusu olabiliyor. Yanlış hesaba para gönderenler, iyi bilmeme yüzünden yanlış borçlanma yaşayan insan sayısının çok fazla sayıda olduğunu söyleyebiliriz.

İnternet bankacılığı denilen kolaylıkta en çok kullanılan işlem para alma ya da aktarmadır. Para transfer etmek isteyen birçok insan ATM’lerin dışında internet bankacılığını da denemeye çalışıyor. Bu denemelerin bazıları ise hatalarla ve sıkıntılarla sonuçlanabiliyor. Bu para transferlerinin daha da kolaylaşması için 2010’dan beri IBAN denilen numaralar kullanılır hale geldi.

IBAN numarası insanların bu transferlerde yanlışlık ya da eksiklik durumlarıyla karşılaşmasını engellemek adına ortaya konulan bir tür çözümdür. Bu tüm dünyada ortak şekilde uygulanan ortak bir usul olması güvenilirlik seviyesini yükseltmektedir. Bu numara üzerinden daha kolay ve masrafsız şekilde para transferi yapmanıza imkan tanınmaktadır.

Bu kolaylığın kullanılmasıyla birlikte birçok banka bu yeni usule ayak uydurmaya çalışmakta, hizmetlerini bu yöne doğru çevirmektedir. Ayrıca yeni nesil bankacılık denilen bu yeniliklere göre internet sitelerinin ve şubelerinin düzenlenmiş durumda olduğunu görmekteyiz.

Bu yazımızda Denizbank’ta hesaba sahip okuyucularımızın IBAN numarası öğrenme konusundaki sıkıntılarını çözmeyi hedefliyoruz.

Denizbank’taki bir hesaba ait olan IBAN numarası nasıl öğrenilir?

Denizbank’ın bir müşterisi olarak, sahip olduğunuz hesabın IBAN numarasını öğrenmeniz bir tıka bağlıdır. Önce Denizbank’ın internet sitesine girerek ‘’Hesap Araçları’’ adlı bölümden IBAN sorgulamaya tıklamalısınız. Ardından bu sayfada istenen Şube Adı, Hesap Numarası, Hesabınızın Ait Olduğu İl, Ek Numara gibi bilgileri doğru şekilde girdiğinizde TR ile başlayan ve 26 haneli olan IBAN numaranıza ulaşacaksınız. Bu sorgulamaya http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ adresinden ulaşabilirsiniz. Bu numarayı elde ettikten sonra istediğiniz para transferini kolaylıkla yapma imkanına sahip olacaksınız.

Bu sorgulama sırasında sizden istenen bilgileri bilmiyorsanız ya da işlemlerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız ; en yakınızdaki Denizbank şubesine ya da 444 0 800 numaralı müşteri hizmetleri telefonundan bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Vadesiz Hesap Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde vadesiz hesap açma ve vadesiz hesap nasıl açılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ