Eft Nedir - Eft Saatleri

Devlet bankaları hangileridir?

Ülkemiz bankacılık sektörü ile uzun yıllar önce tanışmış ve günümüzde oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Bankacılık sektöründe özel bankaların olduğu gibi devlet bankaları da bulunmaktadır. Ayrıca günümüz bankacılığında devlet bankaları oldukça aktif bir rol oynayarak bankacılık sektöründe hizmet vermektedir. Peki, devlet bankaları hangileridir?

En çok bilinen devlet bankalarından biri Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Günümüzde ayrıca Ziraat Katılım Bankası’da kurarak faizsiz bankacılık hizmeti de vermektedir. Ziraat Bankası sizlere bir çok hizmet sunmaktadır. Bankanın hizmetlerinden yararlanarak kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı, vadeli mevduat hesabı, vadesiz mevduat hesabı, altın hesabı, döviz hesabı gibi bir çok üründen yararlanabilirsiniz. Ülkemizin her yerinde bir çok şubeye sahiptir. Bu nedenle ulaşım oldukça kolaydır.

Bir diğer devlet bankası ise Halk Bankası’dır. Halk Bankası’da oldukça köklü ve büyük yatırımlar yapan bir devlet bankamızdır. Halk Bankası son yıllarda bankacılık sektöründe daha çok aktif olarak kredi kartını çıkarıp daha çok müşteriye hitap etmek için çok başarılı çalışmalar yapmıştır. Yine bankacılık sektöründe yararlanabileceğiniz bütün ürünlerden Halk Bankası aracılığı ile de yararlanabilirsiniz.

Son olarak bir diğer devlet bankası ise Vakıfbank’tır. Son yıllarsa sürekli olarak çıkardığı kampanyalı krediler ile bir çok müşteriye hizmet eden banka, kredi kartı ile de müşteri potansiyelini genişletmektedir. Bankacılık adına ihtiyacınız olan bütün ürünleri Vakıfbank hizmetleri ile kullanabilirsiniz. Şube bakımından da ülkemizin her yerinde faaliyet göstermektedir.

Devlet sermayesi ile kurulan ve günümüzde varlığını hala sürdüren devlet bankaları yukarıda saydığımız bankalardır. Bu bankalar hem çalışanlar hem de müşteriler için oldukça yararlı hizmetler vermektedir. Özellikle kredi faizlerinde daha esnek davranabilmektedirler. Sizlerde devlet bankaları ile çalışarak farklı imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ