Ek Kredi Kartı Çıkarma Yaşı Sınırı Kaçtır?

Bir bankanın kredi kartına sahipseniz istediğiniz zaman ek kart çıkartabilirsiniz. Çıkaracağınız ek kart ile kendi limitinizden alışveriş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak kişiler kendi ailelerine yeni bir kredi kartı çıkarmaktansa ek kart çıkarmaktadır. Peki, ek kredi kartı çıkarma yaş sınırı kaçtır? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında gerekli bilgileri vereceğiz.

Ek kredi kartı çıkarmak için öncelikle yapmanız gereken bankanız ile iletişime geçmektedir. Burada ek kart başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ek kredi kartı başvuruları sizin asıl kredi kartı limiti üzerinden tanımlandığı için herhangi bir kredi notu incelemesi yapılmamaktadır. Başvuru sonrası ek kredi kartını çıkarmak istediğiniz kişiye özel kredi kartı basılmaktadır. Basım işlemleri sonrasında ise tercihinize göre isterseniz kartın adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz de kredi kartının banka şubesine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi kartına sahip olabilmek için kişinin minimum 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu yaş sonrasında kişiler istedikleri gibi kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Ancak bazı durumlarda aile bireyleri çocuklarının eğitimlerinde onlara maddi anlamda yardımcı olabilmesi için kredi kartı vermek istemektedir. 18 yaşından küçük kişilerin kredi kartı başvurusu yapamadığı için aileleri onlara ek kredi kartı çıkarabilmektedir. Kendi çocuğunuza kredi kartı çıkartabilmek için ek kart uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu durumda çocuğun 16 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 16 yaşını doldurmuş kişiler velilerinin kredi kartı limitinden oluşturulan ek kredi kartı çıkarabilmektedir.

Çıkarılan ek kredi kartından kullanılan limit asıl kart limitinden kullanılmaktadır. Ek kartlar birden fazla oluşabilir. Bütün ek kart harcamaları ekstre hesap kesim tarihinde asıl karta ekstre borcu olarak yansıtılmaktadır. Ek kredi kartı kullanmak için gerekli şifre oluşturma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında normal kredi kartı gibi ek kartınızı kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sanal Kredi Kartı Nedir? başlıklı makalemizde sanal kart kapama ve sanal kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ