Eft Nedir - Eft Saatleri

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Bankaların yaptığı kampanya ve belli gruplara özel paket kredi uygulamalarının farklı kesimden birçok insan üzerinde yaptığı tesir aynı olmayacaktır.

Toplumda özel ve önemli bir yere sahip olan emekli vatandaşlar için birçok banka çeşitli kredi seçenekleri sunarak müşteri portföyünü ve kozmopolit yapısını genişletmektedir. Her kesimden topluluğa özel hazırlanmış uygulamalar bankanın yıllık bütçe performansı üzerinde de olumlu etkisini gösterecektir. Son zamanlarda bankaların emekli olan vatandaşlar için düzenledikleri emeklilere kredi başlıklı uygulamaları vatandaşın kısa bir araştırma ile aralarından en uygun faiz, vade ve miktarı verecek olanı tercih etmesini gerektiriyor.

Bankaların kredi kullanım uygulamaları neler?

  • Denizbank düşük faiz uygulamaları olan ve hesabınızı bu bankaya aldığınızda daha düşük faiz hesaplamaları yapıp iki çeyrek altın kazanma fırsatı sunuyor.3 ayda bir anapara geri ödemeli kredi seçeneği ile emekli kredisi verenler arasında öne çıkan bir isim Denizbank.
  • Bir diğer kredi uygulaması yapan banka iş bankası. Ayda bir yada 3 ayda bir kredi taksitlendirmesi yapıp maaşını üç ayda bir alan vatandaşları da düşünerek böyle bir uygulamaya geçmiş.
  • Yapı kredi bankası da maaşını bu bankadan alacak olanlara 36 aya varan vade seçenekli ister masrafsız ister düşük faiz ödemeli kredi seçenekleri olan aylık ya da üç aylık taksitlendirmeleri olan bir banka.
  • Ziraat bankası da yine maaşlarını kendi bankasından alan emekli vatandaşlar için 36 aya varan vade seçenekli düşük faiz yüksek miktar kredi imkanı sağlıyor.
  • Emekliye kredi veren bankalardan biride İng banktır.Bu bankanın farklı olan uygulaması 65 yaş üstü vatandaşlara kredi tahsis ücreti ve düşük faiz uygulaması yaparak 15000 TL’ye kadar kredi verebiliyor.%1,49faiz oranı ve 12ila36 ay arasında değişen vade seçeneklerini 65 yaş üstü vatandaşlar için kullandırmakta. Bu bankaya kredi başvurusu yapacak olanlardan hayat sigortası da istenmektedir.
  • Bir diğer kurum olan ptt maaşını kendi bünyesinden alanları anlaşmalı oldukları bankalara yönlendirerek kredi kullanım kolaylığı sağlıyor.
  • İng bank emeklilere özel ptt kredisi; dosya masrafsız 20.000 liraya kadar %1.24 faizle 12 aydan 60 aya varan vade seçenekli
  • Citibank emeklilere özel ptt kredisi; 15000 liraya kadar 12 aydan 60 aya varan vadelerle %1.23 faiz oranı ile
  • Aktifbank emeklilere özel ptt kredisi;30.000 liraya kadar 72 ay vade %1,23 faiz oranlı 1 lira dosya masraflı kredi veren bankalardan

Emekli vatandaşlar için hazırlanmış olan kredi seçenekleri bankalar açısından güzel bir sosyal duruş sağlayarak emeklilerin aile bütçeleri üzerinde rahatlatıcı bir etki yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Senetle kredi verenler güvenilir mi? başlıklı makalemizde senetle kredi bakılması gerekenler, senetle kredi güvenli mi ve senetle kredi verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ