En hızlı kredi notum nasıl yükselir?

Kredi notunuz düşükse yükseltme imkanınızda bulunmaktadır. Bu yazımızda en hızlı kredi notum nasıl yükselir sorusunun cevabını sizlere sunacağız.

Kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmek için bazı çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Kredi notunun düşmesine neden olan en büyük etken gecikmedeki ödemelerdir. Eğer gecikmeli ödemleriniz varsa bunları kesinlikle kapatmanız gerekmektedir. Aksi halde kredi notunuzun yükselmesi imkansızdır. Gecikmede olan borçlarınızı ödedikten sonra yapmanız gereken borçlarınızı en az üç ay boyunca hiç aksatmadan vadesini geçirmeden ödemenizdir. Hatta borçlarınızı vadesinden birkaç gün önce ödemeniz oldukça yararlı olacaktır. Kredi notu sisteminin en çok önem verdiği durum ödemeler olduğu için ödemelerinizi zamanında yaptığınızda kredi notunuzda yükselmeler başlayacaktır. Bu durum en az 3 en azla ise 6 al sürmelidir. Bu süre boyunca düzenli olarak ödemeler gerçekleştirirseniz kredi notunuz hızlı bir şekilde yükselecektir.

Hızlı bir şekilde kredi notunuzun yükselmesi için ödeme davranışlarınızın yanı sıra fazla olan kredilerinizi de kapatabilirsiniz. Eğer birden fazla kredi veya kredi kartınız varsa ve imkanınız da varsa bu ürünleri teke düşürmek sizin için oldukça iyi olacaktır. Çünkü kredi notu gelir borç oranına da dikkat etmektedir. Bu oranı iyileştirdiğinizde de kredi notunuzun yükselmesine katkıda bulunacaksınız.

Bunların yanı sıra yeni kredi arayışı da önemlidir. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye başladığınızda kredi veya kredi kartı başvurusu yapmamanızı öneririz. Çünkü sistem kredi arayışınızı da incelemektedir. Siz kredi başvurusu yapmayarak olumlu bir çizgi çizeceksiniz. Bu sayede de kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesinde katkı sağlayacaksınız. Burada yazılan unsurlara dikkat ederek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzun en az 3 ay sonra belirli bir oranda artış göstereceğini unutmayın. Her düzenli ödemeniz kredi notunuza ek puan kazandıracaktır.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Ortalama Kredi Notu Kaç Olmalı? başlıklı makalemizde kredi notu 1500, kredi notu güncelleme ve kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ