Eft Nedir - Eft Saatleri

En İyi Kredi Kartı 2016

Nakit para yerine geçebilme özelliğinde olan ve oldukça likit bir kaynak olan kredi kartları alışverişler sonrası kazandırdığı ek puan ve paralarla tüketicinin tercih ettiği bir finansal araç konumundadır. Bankalar arası rekabet ortamının etkisiyle kredi kartlarının işlevselliği ve işlem yapabilirlik özelliklerinde yaşanan artış o karta ait cazibeyi arttırır bir özellik ortaya koymaktadır. Kredi ve kredi kartları bankaların ekonomik olarak güçlenip yol almasında lokomotif güç olma özelliğinde olan banka ürünleridir. Bankalar da bu hassas durumu artıya çevirerek kartlara yüklenen sorumluluğu arttırarak kartı işlevsel bir pozisyona taşımışlardır.
2016 yılında en çok tercih edilen ve talep edilen kredi kartları arasında birkaç bankanın popüler kartı başı çekmektedir. Bu kartlardan ilki;

Yapı Kredi – Worldcard

Yapılan bir araştırmaya göre, en çok kredi kartı müşterisi olan banka Yapı Kredi. Worldcard üye iş yeri ve her dönem gerçekleştirdiği kampanyalarla en iyi kredi kartı olma durumunda olan bir kart.

Garanti Bankası – Bonus Card

Diğer bir popüler kart Garanti bankasına ait olan bonus card. Bu kart en çok kampanya düzenleyen ve çok sayıda müşteriye sahip olan bir kart .Bu karta sahip olan müşteriler bankanın anlaşmalı olduğu pekçok üye işyerinden alışveriş yapabilme imkanına sahiptirler.

İş Bankası – Maximum Kart

Anlaşmalı üye işyeri sayısıyla göze çarpan diğer banka ise İş bankasıdır .maxımum kart ,düzenlediği kampanyalar ile oldukça geniş müşteri ağına sahip üçüncü banka olma özelliğindedir.

Akbank – Axess

Dördüncü en çok müşteri portföyüne sahip olan banka akbank’tır.axess card ile çok sayıda kampanya düzenleyerek müşteri ağını daha da genişletmeye çalışmaktadır.

Finansbank – Card Finans

En çok talep edilen beşinci kart Finansbank’a ait olan card Finans’tır. Yine bu bankada dönem dönem yaptığı kampanyalar ile mevcut müşterilerinin beğenisini kazanıp yeni müşteriler kazanma çabasında.

Kredi kartları için alınan aidat kart seçiminde ne kadar belirleyicidir?

Bankalara ait gecikme ve akdi faiz oranları bakımından bir farklılık bulunmamaktadır. Merkez bankası tarafından belirlenen bu faiz oranları tüm bankalarda aynıdır Fakat kredi kartlarına ait olarak ödenen kart aidat ücreti Her bankada aynı değildir. Bankalar arasında en ucuz kart aidat ücretini garanti bankası talep etmektedir. Aynı zamanda bankaların yapılan işlemlerden aldıkları ücretlerde kart seçiminde belirleyici etkiye sahiptir. Örneğin garanti bankasından kira ödemesi gibi bir ödeme gerçekleştirirseniz 2.50 TL ödersiniz. Bir başka banka olan yapı kredi bankasında 100 liralık bir ödeme yaparsanız 1 TL ‘lik bir kesinti yapılır. Bunların dışında maxımum kartın sinema ve müzelerde geçerliliği olan bir kart olduğu bilinmelidir.

2016 yılının en iyi ve en çok tercih edilen kredi kartı the banker tarafından da dünyadaki en iyi kartlar arasında gösterilen yapı kredi bankasının World card’idir .Ardından gelen, bonus card,maxımum card, Axess ve card Finans’ta en iyi kartlar arasında sayılabilir.

Bir önceki yazımız olan Taksit Ertelemeli Kredi Kartı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ