Eft Nedir - Eft Saatleri

En İyi Sağlık Sigortası Hangisi?

Kendi alanında ciddi anlamda büyüme sağlayan, neredeyse her bankanın bünyesinde bir yapılanması olan sigortacılık ,sağlık sektöründe de yaptıkları kampanya ve ürün yelpazesindeki çeşitlilikle rekabet ortamına hız katıyor.

Sağlık sigortası yaptırmadan önce ihtiyaçlar ve ne istenildiği konusunda net bir karar alınmalı ve kişisel bütçe analizi yaparak en uygun paket programından birini seçmelisiniz. Özel sağlık sigortalarında kişiye özel çalışma yapılarak ödenecek prim belirlendiğinden, kişi kendi ve ailesi hakkında doğru bilgileri vermeli ve bunun ışığında gelecek teklife göre hareket etmeli

Özel sağlık sigortasının kapsadığı konular nelerdir?

Özel sağlık sigortasında yatarak tedavi zorunlu teminat kapsamında olup hastanede 24 saatten fazla kalınan ameliyat gibi ciddi operasyonlar sonrası oluşan mutlaka alınması gereken bir sigorta türüdür.

Ayakta tedaviler ise; türk tabipler birliği tarafından 100 puanın altında kabul edilen muayene,teşhis,ilaç tedavi gibi giderleri kapsar.

Sigorta türleri içinde  yer alan grup poliçeleri, kişilerin kullanım oranlarından etkilenmez ve bu poliçede fiyat olarakta içerisindeki kişi sayısının fazlalığından doğan avantajlar vardır. Bireysel ve aile sigortaları grup sigortalarına göre daha dezavantajlı bir pozisyonda yer alıp kişisel kullanımdan ötürü bir sonraki yılın primlerine yansıma yapar. Bu poliçede standart paket uygulaması vardır. Üzerinde fazla oynama hakkı yoktur.

Grup sigortasındaysa sigorta şirketi nazarında avantajlı taraftadırlar ve ürünlerde değişiklik talep etme hakları vardır. İş değiştirmelerde de bireysel sigortalı biri yeni işyerinde önceki sigortasında kazandığı haklarını kaybedip bazı sigorta uygulamalarından muaf ve teminat yükseltilmesine maruz kalabilir. Grup olarak iş değişikliğinde ise toplu bir hareket geliştiği için mevcut sigorta aynen uygulanır.

Bazı sigorta çeşitleri sahip olunan sigorta türünü destekler mahiyette olup alınan tedavideki kaliteyi yükseltmek ve oluşan fazla masrafı karşılayarak sigortalıyı destekleme amaçlı tamamlayıcı sigorta başlığı altında sunulmaktadır. Bu  sigorta şeklinde  sgk kapsamında masrafları karşılanan hastalar hedef alınır.

Sigorta şirketleri arasında seçim yaparken prim ödemesi en ekonomik olanı tercih etmeli bunun yanında almayı düşündüğünüz tedavi modellerini de içine barındırmasına dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz sigorta türünde ne kadar uzun süre kalırsanız ödeyeceğiniz prim miktarı zaman içinde o kadar azalır ve Ömür boyu sigortalılık hakkı kazanırsınız. Eğer kişide çocuk sahibi olma planı varsa sigortanın doğum öncesi ve sonrası masrafları karşılama zamanı ikinci yıl başlayacağı için bir yıl önceden sigorta başlangıcını yapmak daha doğru olacaktır.

Yurtdışı seyahatleri yapmıyorsanız bu seçeneği çıkartmanız da ödenecek  prim miktarını azaltacaktır. Bazı sigorta şirketleri anlaşmalı oldukları hastanelerde bazıları da %20 katılım payı ödenerek tedavi olunabilecek modeli sunar. Poliçe düzenlenirken tüm hastaneleri kapsayan bir model en doğru seçiminiz olacaktır.

En iyi sağlık sigortası kişinin ihtiyaçlarına en uygun ve düşük prim tutarlı sigortadır. Poliçe hazırlanırken detaylar iyice okunmalı oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek için doğru sigorta seçeneğini bulmalısınız.

 

En iyi sağlık sigortası ise Anadolu Siğorta son yıllarda rakiplerine oranlar bir adım öndedir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Araba Alınır mı? başlıklı makalemizde senet araba, senetle araba ve senetle araba alma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ