Eft Nedir - Eft Saatleri

Ev hanımı nasıl kredi alabilir 2016

Sosyal hayatın içinde çeşitli sebeplerle yer alamayan ev hanımları ,çeşitli ihtiyaçları için bankalardan kredi başvurusunda bulunurlar. Bankalar ,bu kredi başvurusunda bulunan kişilerden belli teminatlar isteyecek veya kredi notunu yeterli görüp bu krediyi kullandırabilecektir.

Ev hanımları bankalara kredi başvurusunda bulunduklarında bankalar kendilerine  ihtiyaç kredisi başlığı altında kredi kullanımı sağlayacak ,verilen paranın işleyecek olan faiziyle birlikte geri ödenebilme garantisini çeşitli teminatlar talep ederek onaylayacaktır.

Bankaların teminat olarak kabul ettiği şeyler nelerdir?

  • Geliri belgelenebilen birinin kefil olması halinde
  • Eşinin kendi adına ihtiyaç kredisi çekmesi halinde
  • Üzerinize mal varsa beyan edilmesi halinde
  • Faturalar ve ufak birikimler için hesap açılması halinde

Bankaların talep ettiği teminatlar yerine getirilmiş olur. Bu teminatların hepsinin kredi başvurusu anında yerine getirilmesi gerekmez. Bu belirtilen faktörlerden en az birinin yerine gelmiş olması bankanın kendine göre belirlediği politikaları ile örtüştüğünde banka için yeterli görülecektir. Ev hanımları bankaların kredi başvurusunda bulunan kişilerden aradığı gelir belgesi teminatından yoksun oldukları için bunun yerine geçecek farklı teminat türleri gerekmektedir.Bu,başvuruda bulunan kişinin eşine ait maaş bordrosunun çekilecek olan krediye karşılık gösterilmesi şeklinde olabilir. Aynı uygulama sağlam bir kefilin göstereceği teminatlar kanalı ilede olabilir.Bu kefilin bir kamu çalışanı veya bağ-kur da kaydı olan biri oluşu şansınızı daha da arttıracaktır. Bu teminatlardan  yoksunsanız o zaman üzerinize kayıtlı arsa,daire,dükkan vs. cinsinden taşınmaz varlıkları krediye karşı teminat olarak sunabilirsiniz. Ev hanımının sahibi olduğu taşınmaz mülklerden elde edilen kira geliri,  gerekli belgeler üzerinden ispatlanarak elde edilen gelire delil olarak bankaya sunulur. Ev hanımları ev ortamında çeşitli işler yaparak para kazanabiliyorlar. Bu kazanımlarını bankada açılacak bir hesapta toplayarak ve zaman zaman bu hesaba ufak miktarlar da da olsa para yatırabilirler. Bu hesaba daha sonra ki zamanlarda faturalarını otomatik ödeme talimatı vererek ödenmesi talebinde bulunması bankaların güvenini kazanmasını sağlayacaktır. Yine bu hesaptan talep edilecek düşük limitli kredi kartı ve ödemesinin zamanında yapılışı kredi notuna etki ederek talebinizin olumlu sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu iki etmen yani hesaptan ödenen faturalar ve düşük limitli kredi kartı hesabı ayrı ayrı kredi talebine olumlu tesirleri olabilmektedir.

Bankalardan kullanılacak kredilerin süreleri ne kadardır?

Bankalara yapılan başvurular neticesinde kullanılabilecek ihtiyaç kredisi 24 aya kadar taksitlendirmesi yapılabilmektedir. Bu krediye onay veren bankalardan birkaçı; Yapı Kredi, ING Bank, Denizbank ‘tır. Bununla beraber bazı bankalar kredi notunun yeterli seviyede görülmesi ile sms ve internet bankacılığı yöntemi ile kredi başvurusu kabul etmekte ve ön onaysız kredi onayı dahi verebilmektedir. Yani bunun için banka hesabınızın olması, ödemeleri düzenli ufak limitlide olsa bir kredi kartınızın olması ve faturalarınızın otomatik ödeme talimatı ile yatıyor olması gereklidir.

Yapılan kredi başvurusu gerekli teminatlar sunulduktan sonra bankalar tarafından olumlu olarak değerlendirilmesi kuvvetle muhtemeldir. Ticari kuruluşlar olan bankalar sunulan kredilerin geri dönüşü konusunda sıkıntı yaşanmayacağına dair kanıya vardıysa ev hanımlarının  destekçisi olup talep edilen krediye onay verecektir

Bir önceki yazımız olan Borç kapatma kredisi veren bankalar 2016? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ