Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak, günümüzde hemen herkesin hayali şekline gelmiş vaziyette. Ev sahibi olmak isteyen kişiler için pek çok farklı finansal seçenek olsa da, uzun vadede yükselen kredi taksitleri ve artan maddi yük nedeniyle pek çok kişi ev sahibi olma hayalini erteleme yoluna gidiyor. Bu noktada devreye, faizsiz bir şekilde ve kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olmayı sağlayan finansman çözümleri giriyor. Bu çözümlerin pek çoğu orta-uzun vadede ev sahibi olmanızı sağlarken masraflarınızı da azaltmaya yaramaktadır.

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Peki, kredi almadan ev nasıl alınır? Bu konuda insanlara yardımcı olacak pek çok ürün bulunur. İçlerinde en meşhuru ve en sık tercih edileni kooperatifler veya müteahhitler ile anlaşarak yapım aşamasında ödeme yapmaya başlamaktır. Halk arasında “Temelden girmek” olarak da adlandırılan bu yöntemle inşaat süresince maddi kaynak girişi sağlayan müşteriler, daha sonra inşaatı tamamlanmış evlerine taşınarak kira öder gibi ev sahibi olmaktadırlar. Bu uygulama hemen herkese açıktır, ancak müteahhitle anlaşma konusunda genellikle arazisi üzerine ev yapılan kişiler dışında kimse muvaffak olamamaktadır. Bunun dışında, projenin başlangıç aşamasında ya da projenin sekteye uğradığı veya hak sahiplerinden biri vazgeçtiği durumlarda da projeye dahil olunabilmektedir.

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu yöntemler arasında Eminevim adlı firma da önemli bir alternatifi oluşturmaktadır. 1991’den bu yanayetmiş bin kişiyi ev sahibi yapmış olan firmanın çalışma prensibi, vereceğiniz peşinat ya da ödemeye göre isterseniz kira usülü isterseniz de aylık faizsiz sabit ödemeler usülü ile konutunuzun bedelini ödemeniz esasına dayanır. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz firmanın yurt çapındaki şubelerinden herhangi birinden bilgi alabilirsiniz.

Son alternatif olarak ise son yıllarda adını sıkça duyduğumuz tokiden uygun fiyatlı ve çok düşük kredi faiziyle en sahibi olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredisi Nedir? Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ