Eft Nedir - Eft Saatleri

Finansbank Besicilik Kredisi

Hayvancılıkla uğraşan kişilerin faydalanmaları amaçlanarak oluşturulmuş bir kredi türü olan besicilik kredisi, hayvan alımından kesimine kadar olan zamanda gerçekleşecek giderlerin finansmanını sağlayarak besicilikle uğraşan kişilere özel kredi kullanım imkanı sağlamıştır.
Bilhassa coğrafi koşulların uygun olduğu yerlerde uğraş alanı olarak tercih edilebilecek olan hayvancılık günümüzde  sağlanan kredi imkanları ile özel çiftlik ortamlarında ticari faaliyet olarak yapılıp üretime katkı sağlamaktadırlar. Finansbank besicilik kredisi ile hayvan alımından kesimine kadar olabilecek giderler kredi konusu yapılmış yılın dört ayı geri ödeme zamanı olarak tayin edilmiştir.1/3/6/12.aylar kredi ödeme zamanları olarak tayin edilmiş olup 24 aya kadar olan vade seçenekleri ile rahat ve uzun bir geri ödeme süresi oluşturulmuştur. Bu krediden faydalanacak olanların %85 oranında üretim maliyetleri karşılanarak kredilendirilir. Finansbank ‘ın finansçıdan çiftçiye özel çözümler sloganıyla başlattığı tarımsal krediler ihtiyaç dahilindeki krediyi temin etme fırsatı sunuyor.

 

Besicilik kredi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Çiftçi kayıt belgesi
  • İşletme kayıt belgesi, hayvan alımı varsa hayvan pasaportları
  • Hayvan kayıt sistemine kayıt belgesi

Bankalarında, kuruluş amacı olarak kar etme kaygısı olduğundan hesaplarda zararla sonuçlanabilecek girişimlerin engellenmesi önemlidir. Kredi kullanımı yapılacak müşteriler de risk açısından değerlendirmeye tabi tutulup ek belgeler istenebilir. Findeks kredi notu grafiksel risk analizi sunup kişinin bir yıl içinde kredi ödeyebilirlik durumu hakkında bilgi veren değerli bir veridir. Banka ilk olarak bu incelemeyi yapar ve  gerek görmesi halinde teminatlar için üzerinize kayıtlı mülk varsa bunları krediye karşılık olarak göstermenizi isteyebilir.

Finansbank ,faaliyet konusu hayvancılık olan kişilere besicilik kredisi ile ;büyük ve küçükbaş hayvan alımı yapıp kesime kadar olan tüm maliyet kalemlerini finanse ederek kredi kullanım imkanı vermiştir. Bu krediden faydalanabilmek için en yakın finansbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir nakit akışındaki dönemsel sıkıntıyı bu kredi ile finanse ederek çözme yoluna gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Çek Kredisi başlıklı makalemizde finansbank çiftçi kredisi ve finansbank tarım kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ