Eft Nedir - Eft Saatleri

Finansbank BIC Kodu / Swift Kodu FNNBTRIS

Bankalar uluslararası para transferlerinde banka adı yerine kullanılan swift/bic kodunu standardize hale gelmiş şekliyle kullanırlar. Swift kodu döviz transfer işlemlerinin  hızlı ve sorunsuz halledilebilmesi adına ortaya atılmış olan bir kodlama sistemidir. Her bankanın ve şubenin kendisine aittir ve özeldir.

Finansbank 27 yıllık bir geçmişe sahip oldukça genç bir bankadır. Bankacılık sektöründe aldığı radikal kararlarla rekabet sektörü içinde yer alan diğer bankalar arasında öne çıkmaktadır. Swift kod uygulamasını 672 banka şubesine entegre ederek uygulayan banka ,böylece müşterilerin döviz transfer işlemlerine de hız katmıştır.

Finansbank swift kodu nedir ve açılımı ne şekildedir?

  • Bankanın swift/bic kodu FNNBTRIS ‘dir.
  • İlk dört hanesi bankanın ismini oluşturan harflerden oluşmaktadır.
  • Daha sonra gelen iki harf bulunulan ülkeyi ifade eder. Türkiye için TR’dir
  • Sonraki iki harf ise yerel bölgeyi ifade etmektedir.

Finansbank müşterisi yurtdışından yapılacak döviz transferi veya yurtdışındaki  bir bankaya yapılacak olan transferlerde para gönderilecek kişinin ad-soyad, adres bilgileri ile hesap numarası veya ıban numarası bilgilerini edinmesi gerekir. Yurtiçinde bulunan finansbank şubesine yapılacak olan döviz transferinde ise, yine adınızı soyadınızı hesap numarası veya ıban numarası bilgileriniz ile transferin yapılacağı banka şube kodu da karşı tarafa bildirilir.

Finansbank’ın yurtdışına gönderilen veya gelen paralar için farklı bir uygulaması var mı?

1872 yılından beri uygulanmakta olan ve para transferlerinin güven içinde yapılmasını sağlayan bir sistem olan western union uygulamasını banka müşterisinin herhangi bir hesap açmasına gerek kalmadan para transferini gerçekleştirebilmektedir. Yurtiçi herhangi bir finansbank şubesinden gönderilen parayı alacak olan taraf yurtdışında bulunan  western union acentesinden  alabilmektedirler. Yurtdışından gönderilen para ise herhangi bir finansbank şubesinden ücret ödemesi yapılmadan alınabilmektedir.

Finansbank yurtdışı para transferlerinde uluslararası kimliği niteliğinde olan FNNBTRIS kod sistemi ile tanınıp müşterilerine ait  para transfer işlemlerini hızlı ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Banka müşterisinin internet üzerinden veya şubeleri vasıtası ile bu işlemi yapabilmesi gerekli bilgileri girmesi ile mümkündür. Bu uygulamanın dışında müşterisi olmayan kişilerin de parsa transfer işlemlerini western union sistemi ile hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank BIC Kodu / Swift Kodu DENITRIS başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. TEKİN GÜNCE dedi ki:

    Dolar hesabı Swift Kodu bilgisi neden yok?

BİR YORUM YAZ