Finansbank Çek Kredisi

Tarım sektöründe çalışan üreticiler için çok sayıda kredi imkanı ve farklı başlıklar altında gerekli finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak likidite oranı yüksek kaynaklar temin ederler

Hasat zamanlarına uygun vade seçenekli krediler ile anapara ve faiz ödeme sıkıntısı yaşamadan kullandırılan krediler üretim gideri veya ticari işlemlerdeki nakit sıkıntısına çözüm getirmektedir. Finansbank tarım kredilerini ,yatırımı kredileri ve işletme kredileri olmak üzere iki başlık altında toplamış işletme kredilerini de birkaç alt başlık halinde kredi kullanıcılarına özel çözümler getirecek şekilde toplamıştır.Finansbankın işletme kredilerinden biri olan çek kredisi kredi kullanıcısının belirleyeceği vade tarihlerine göre belirlenen bir finansman aracıdır.Türk ticaret kanununda kıymetli evraklar arasında kabul edilen çekler  bankaya hitaben yazılır. Çeki düzenleyen kişi keşideci, elinde bulunduran hamil(çek hamili) ve ödeyecek olan muhatap(banka)vardır. Nakit yerine kullanım imkanı veren çekler finans bankın uygulaması ile vade sorunu yaşamadan sizin belirleyeceğiniz vade zamanına  göre geri ödemesi yapılır.

Çek kullanıcısının getirmesi gereken belgeler nelerdir?

  • Çiftçi kayıt sistemi belgesi
  • Çiftçilik belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgeler çek kredi başvurusu kabul edildikten sonra getirilmesi gereken belgeler olup bankanın talep etmesi halinde diğer belge ve teminatların da getirilmesi gerekebilir.finansçıdan çiftçiye özel çözümler sloganıyla birçok farklı kredi türünü farklı ihtiyaçlara özel oluşturulabilecek kredi imkanıyla finanse eden finansbank çek karşılığı kredi seçeneği ile de nakit sıkıntısında olan üreticinin sorunlarına çözüm getirmeye çalışmaktadır.

Hızla büyüyen bankalar arasında yer alan finansbank nakit ihtiyacına yönelik sunduğu alternatif çözümler ve üreticiye giderlerini finanse eden kaynakları sunarak gelir dönemlerine  göre anapara ve faiz geri ödeme zamanlarını tayin seçeneği ile rahat bir süreç geçirmelerini sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Eczane Destek Paketi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ