Eft Nedir - Eft Saatleri

Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank, tüketiciye sağladığı farklı başlıklarda yer alan kredi seçenekleri ile kaynak sıkıntısı yaşayan kesime uygun vade ve ödeme seçenekleri ile yardımcı olamaktadır.ihtiyaç kredisi, ek hesap, hazır kredi, taşıt kredisi, konut kredisi, Kobi kredisi, kurumsal ve ticari krediler gibi kredi çeşitleri ile kredi kullanım  imkanı sağlamaktadır.

Finansbank kredi ürünlerinden birine başvuruda bulunmayı istiyorsanız bunun için izleyebileceğiniz farklı adımlar ve yöntemler vardır .Kredi başvurunuzu şubeler vasıtası ile gerçekleştirecekseniz nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi ve maaş durumunuzu gösteren belgeyi  ve talep edilen kredi türü ile ilgili bilgiyi de ilgili memura bildirdikten sonra  banka genel müdürlüğüne kredi başvurusu ile ilgili form doldurularak gönderilir. Bankaya kredi başvurusu yapacağınız bir başka yol internet bankacılığı iledir. Bankanın internet sitesi üzerinden yapılan başvurularda da yine başvuru formu doldurulmalı ve bu kanalla iletilmelidir. Sms ‘le yapılan başvurularda kredi türünü ve t.c kimlik numarasını cep telefonunuzun mesaj bölümüne yazdıktan sonra 5030’a kısa mesajla yollamalısınız. Bu mesajı gönderdikten sonra  onay mesajı ulaşacak ve yanıtlandıktan sonra kredi başvurusu gerçekleşmiş olacaktır. Telefon bankacılığı yoluyla yapılan başvurular 0850 222 0 900 numaralı telefonda sesli yanıt sisteminde t.c kimlik no ve istenilen diğer bilgiler iletilerek kredi başvurunuz tamamlanır.

Finansbank müşterileri gelirlerini hangi belgeler üzerinden beyan edebilir?

Finansbank’a kredi başvurusunda bulunmuş olan biri bulunduğu konuma ait geliri belgeleriyle beyan eder. Bunlardan memurlar ve özel sektör çalışanları; maaş yazısı veya bordro ile imza sirküsünü beyan eder. Kira geliri elde edenler; tapu veya kira kontratı ile kira bankadan tahsil ediliyorsa hesapla ilgili kayıtlar, emekli olan kişiler emekli maaş cüzdanlarını, serbest meslek çalışanları; gelir tablosu,bilanço,vergi levhası, çiftçiler de çifti kayıt belgesi ile arazi tapu fotokopileri ile kredi başvurusunda bulunarak gelirlerini belgelerler

Bankadan kredi başvurusunda bulunacak olan banka müşterisi kanun gereği gelirinin %60’i oranında kredi kullanımı yapabilir .Bunu dikkate alarak kredi başvurunuzun miktarını belirlemelisiniz. Bu miktara sahip olunan ve belgelenebilen tüm gelirler dahil edilir.

Finansbank kredi başvurusunu çeşitli kanallar vasıtası ile kabul edip kısa bir zaman içerisinde geri dönüş sağlamaktadır. Kredi başvurusunun sonucunu siz de telefon, internet, şubeler vasıtası ile sorgulayabilir kredi durumunuz hakkında sonucu alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ