Eft Nedir - Eft Saatleri

Finansbank Süt Hayvancılığı Kredisi 2016

Yaklaşık 28 yıllık bir geçmişe sahip olan ve satın alınan yabancı bankalarla iştiraklerin de katılımıyla büyüyen banka Türkiye’de halka açılan ilk özel banka olarak ta kayda geçmiştir. Finansbank tarım kesiminde çalışan çiftçiye yönelik kredi uygulamasına gitmiş  ve arıcılık kredisi, besicilik kredisi, süt hayvancılığı kredisi ve kanatlı kümes hayvancılığı kredisi  gibi farklı özellikteki kredileri kullanıcısının hizmetine sunmuştur.

Finansbank süt hayvancılığı kredisi tarım kredileri başlığı altında yer alan işletme kredileri grubunda yer alır. Bu krediyi kullananlar hayvanlarına ait yem, bakım ve ilaç giderleri için kaynak temin edebilirler. Bu kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler kredi geri ödeme zamanlarını ürünlerden elde edilen kazanca göre tayin ederlerse rahat bir ödeme zamanı geçirebilirler.

Süt hayvancılığı kredisinin avantajları nelerdir?

  • Bu kredi grubunun ödemesi 1.ay 3.ay ve 6.aylarda olmak üzere ürün elde edilen zamana göre tam tarih belirlenir
  • Vade süreleri 24 aydır.
  • Yapılan harcamaların %85’lik kısmı karşılanır

Başvuru için gerekli olan belgeler nelerdir?

  • Çiftçilik ehliyetini gösteren çiftçilik belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Süt Üreticileri Birliği ile damızlık üreticileri birliği üyelik belgesi
  • Hayvan Varlığını gösteren belge
  • İşletme için izin belgesi
  • gerekli görülmesi halinde farklı belge ve teminatlarda istenebilecektir

Bu hayvancılık kredisinde amaç büyükbaş hayvancılıkla uğraşanların işletmelerinde oluşabilecek maliyetleri karşılamak hedeflenmiştir. Bu kapsamda meydana gelecek olan giderler belirtilen nispette maliyet konusu oluşturup krediye konu yapılabilir. Ülke coğrafyası hayvancılıkla geçimini sağlamak isteyecekler için oldukça elverişli bir yapidadir.Özellikle doğu bölgeler bu anlamda oldukça elverişlidir. Fakat banka kredileri sayesinde özel besi çiftlikleri kurularak farklı bölgelerde de bu hayvancılık yapılabilmektedir. Bu işletmeler için kullanılacak olan krediler ödeme zamanlarına göre tayin edilecek sürelerde rahat bir ödeme dönemi geçirilmesi sağlanır. Devlet bünyesinde de süt hayvancılığına yönelik teşvik ve kredi uygulamaları kosgeb kanalı ile sağlanarak hayvancılıkla uğraşanlar desteklenmektedir. Bu belli bir miktara kadar hibe ve kredi temini şeklinde gerçekleşmektedir.

Finansbank süt hayvancılığı yapmak isteyen kişilere uygun seçenekli kredi veren bir bankadır. Maliyetler %85’lik bir oran uygulanarak karşılanmakta olup 2 yıl gibi bir sürede geri ödemesi gerçekleşir. Yılda 3 kere ödeme gerçekleşmekte olup ürün alınan dönemlerde bunun yapılması önemlidir .süt hayvancılığı kredisine başvuru yapmak isteyenler finansbank şubesine uğrayarak gerekli olan bilgiyi ve kredi şartlarını daha detaylı olarak öğrenebilirler

Bir önceki yazımız olan Kredili Hayvan Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde hayvancılık kredisi ve hayvancılık kredisi 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ