Eft Nedir - Eft Saatleri

Finansbank’tan HGS Nasıl Alınır?

Hızlı Geçiş Sistemi kısaca HGS ücretli otoyol ve köprülerden bariyersiz geçiş yapılmasını, geçiş ücretlerinin kolay ve daha hızlı tahsil edilmesini sağlamaktadır. Gişenin üzerinde bulunan bir okuyucu tarafından, araç camının ön kısmına yapıştırılmış olan çipli etiket otomatik olarak algılanır. Geçiş ücreti etikette bulunan bakiyeden düşülerek tahsis edilir.

Finansbank’tan HGS Etiketi almak için gerekli olan belgeler; Finansbank HGS Etiketi başvurunuzu, araç ruhsatınız ve kimlik bilgileriniz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Tüzel kişi adına alınacak olan etiketlerde ise ek olarak imza sirkülerinin örneği gerekmektedir.

FİNANSBANK’TAN HGS ETİKETİ ALMAK İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

HGS Etiketi başvurusunu gerekli belgelerle birlikte tüm Finansbank şubelerinden ya da Finansbank İnternet şubesinden kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yüklemeniz Finansbank kredi kartınıza ya da Finansbank TL vadesiz hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatları sonrasında gerçekleştirilir. Etiketin içinde bulunan bakiye belirlediğiniz alt limite düştüğü zaman, verdiğiniz talimatlar doğrultusunda belirlediğiniz limit HGS Etiketi bakiyenize otomatik olarak eklenir.

İlk yüklemede HGS Etiketi’ni aktif hale getirmek için yüklenmesi gereken minimum bakiye;

1.sınıf araçlar için 30 TL

2.sınıf araçlar için 37,5 TL

3.sınıf araçlar için 53 TL

4.sınıf araçlar için 67,5 TL

5.sınıf araçlar için 81,5 TL

Finansbank’tan farklı plakalar için birden fazla HGS Etiketi alabilirsiniz fakat aynı plaka için birden fazla HGS Etiketi alamazsınız.

Eğer aylık geçiş hareketlerinizi incelemek isterseniz, bu bilgilerin bulunduğu ekstreniz elektronik posta adresinize gönderilir. Dilerseniz ayda 2 TL tutar karşılığında belirttiğiniz adrese posta yoluyla gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Aracınızı satmanız durumunda HGS Etiketinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Eğer aracınızı değiştirirseniz eski HGS Etiketinizde bulunan bakiyeyi şubelerimize gelerek yeni HGS Etiketinize aktarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ