Eft Nedir - Eft Saatleri

Halkbank Personel Alımı Ne Zaman?

Eski ve köklü bir devlet bankası olan Halkbank, özel bankalardan farklı olarak her yıl belli zamanda personel alımı yapar. Özel bankalar sadece ihtiyacı olan pozisyon için personel alımı yapar. Halkbank personel alımı yapacağı zaman ilan yayınlar. Bu ilanı kaçırmamak için internette düzenli olarak takip etmek gerekir. halkbank personel alımı ne zaman? merak edenler için aşağıda başvuru süreci ve tarihler yazılıdır.

Halkbank Personel Alımı

2017 yılı Halkbank personel alımı başvuruları devam etmektedir. Başvurular bitiminde yapılacak olan personel alım sınavı 10 Aralık 2017 tarihindedir. Çeşitli pozisyonlara personel alımı yapılacaktır. Sınavda alınacak olan pozisyonlara ilişkin bilgiler www.halkbank.com.tr adresinde yayınlanmıştır. İlanda ayrıca gerekli şartlar bulunmaktadır.

Başvuru Süreci

Açık olan pozisyonların sadece biri seçilerek başvuru yapılmaktadır. Başvuru yapılmak istenilen pozisyonun üzerine tıklanır ise açılan pencerede aranan şartlar yazılıdır. Sınav başvurusu https://halkbank.istanbul.edu.tr adresine girilerek yapılır. Bu adreste bulunan sınav başvuru formu doldurulur. Sınava girmek için belli bir ücret vardır. O ücrette sınav başvurusu yapılmadan önce ilgili hesaba yatırılacaktır. Hangi pozisyona hangi bölüm mezunlarının başvuru yapabileceği ayrıca tablo halinde ilanın alt kısmında bulunur.

Yapılacak Sınav

Sınav tarihi 10 Aralık 2017 saat 14:00’dadır. 180 dk olacak olan sınav 5 şıklı 150 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların, 40 tanesi genel yetenek ile genel kültür, 40 tanesi yabancı dil, 70 tanesi de alan bilgisinden oluşur. Alan bilgisi, hukuk, ekonomi ve maliyeden oluşur. Yabancı dil kısmında başvuru esnasında belirtilmiş olan yabancı dil üzerinden oluşan sorular cevaplanır. Sınav sonucuna göre yazılı sınavda başarılı olan adaylardan, başvuru pozisyonuna göre belli sayıda aday mülakata çağrılır. Yapılan mülakatta başarılı olanlar Halkbank personeli olma hakkı kazanır.

2018 Yılında Alım Olacak mı?

Halkbank her yıl çeşitli pozisyonlara değişen sayılarda personel alımı yapar. Bu yılki sınava başvuramayan adaylar 2018 yılında yapılacak olan sınav için pozisyon ve şartları tuttuğu takdirde başvuru yapabilir. Aynı şekilde yazılı sınava girip, başarılı olurlarsa mülakat hakkı kazanırlar. Mülakat sonucunda personel olup olamayacakları belli olur.

Bir önceki yazımız olan TEB Dilekçe Örneği başlıklı makalemizde dilekçe, TEB Dilekçe Örneği ve Türk Ekonomi Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ