Eft Nedir - Eft Saatleri

Halkbankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kamu bankaları arasında yer alan halk bankası 1933 yılında halk sandıkları kanunu kapsamına kurulmuş, orta ölçekli esnaf ve sanayiciye kredi sağlama amacında olan bir bankadır. Banka 2000’li yıllarda çıkan kriz sonrası batan bankalardan Türkiye öğretmenler bankası ve Etibank’ın devri ile daha da güçlenmiş aktif kaynaklarını arttırarak bilançosunu sağlamlaştırmıştır.

Halkbankası bireysel kredi grubundaki krediler için çeşitli kanallarla başvuru kabul etmekte ve yine  benzeri şekilde başvuru sonuçları için  sorgusunun yapılmasına izin vermektedir. Halkbank kredi başvurusu üç şekilde yapılabilmektedir.

  • Sms’le başvuru
  • İnternet bankacılığı ile başvuru
  • Banka şubesi yoluyla başvuru

kredi başvurusunun değerlendirmesinden sonra tarafınıza başvuru sonucu bildirilir veya kendiniz sorguda bulunarak kredinizin onay durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz kredinin sorgusunu bankanın iletişim merkezi ,internet bankacılığı ve şubeler vasıtası ile yapılabilir.

Müşteri hizmetleri ile öğrenme nasıl olur?

Halkbank diyalog numarası olan 444 0 400  ve 0850 222 0 400 numaralı telefonunu arayarak kredi başvuru sorgunuzu t.c kimlik numarası, kredi başvuru referans numarası ve cep telefon numaranızı ileterek öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile öğrenme nasıldır?

T.c kimlik numarası, cep telefonu, kredi referans bilgisi gibi bilgileri ilgili alanlara girerek kredi başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Şubeler kanalı ile kredi başvuru sorgusunda da  müşteri temsilcisine bu belirtilen bilgileri iletmelisiniz.

Halkbank kredi başvurunuzu çeşitli araçlar vasıtası ile takip edip yine aynı vasıtalardan bazılarını kullanarak kredinizin son durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Halkbank teknolojik ürünleri bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesinde aktif bir şekilde kullanan yenilikçi bir kamu bankasıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Finansbank Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ