HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen HGS otoyol gişelerinde sıra beklemeden geçilmesine olanak sağlayan bu sayede vakit kaybettirmeden ulaşmak istediğini yere duraklamadan ulaşmanızı sağlayan bir tanıma sistemidir.Hızlı geçiş sistemlerinde bir kart yada etiket vasıtası ile gişelerden geçtiğinizde radyo frekans sistemi araçta bulunan bu sistemi görerek kartın bağlı bulunduğu hızlı geçiş sistemi hesabından tahsilatı gerçekleştirir.Hızlı geçiş sistemi ön ödeme özellikli bir sistemdir.Karta bir hesap tanımlanı ve bu hesaba yüklenen bakiyeden geçiş ücretleri otomatik olarak düşer.

Hızlı geçiş sisteminden geçiş yaptığınızda kartınızın bağlı olduğu hesabınızda limit olmadığı takdirde ücret ödemeden geçtiğiniz için 7  gün içinde geçiş ödemesinin yapılması zorunludur.Bu ödeme yapılmadığı takdirde hem tebligat gönderme işlemleri başlayacak hem de ödeme yapmanız gereken tutar cezaya düşecektir.Ceza tutarı geçiş ücretinin 11 katıdır.Bu nedenle hızlı geçiş sistemlerinin bağlı bulunduğu hesapların takibi çok önemlidir. Hesaplara otomatik ödeme talimatı verilmediğinde düzenli olarak hesabın kontrolü gerekir.Bu hesabın kontrolü ise Ptt şubelerinde internetten yada HGS müşteri hizmetlerinden yapmak mümkündür.Hızlı geçiş sisteminde yeterli bakiye bulunması  cezalı duruma düşmenizi engellemesinin yanı sıra geçişlerden %20 indirimli olarak faydalanmanızı sağlar.

HGS Müşteri Hizmetleri Numarası

Hızlı geçiş sisteminde yaşanılan her türlü sorun , bakiye sorgulama , kaçak geçiş  yada geçiş ihlal bilgisi ,araç değişikliği yapılması durumunda hangi prosüdürlerin izlenmesi gerektiği , kaçak geçiş itirazları , hızlı geçiş sistemi tanıma kartınızın okumaması , kartın montaj sorunu  ve benzer şekilde yaşanılan sorunlar için müşteri hizmetlerinde 7/24 kesintisiz destek almanız mümkün. Hızlı geçiş sistemi için özel olarak oluşturulan müşteri hizmetleri numarası  444 11 17 olarak kayıtlıdır.Sabit hatlardan yada cep telefonlarından normal tarifenize dahil olan ücretten 444 11 17 numaralı telefonu arayarak sorularınızı kolayca yanıt alabilirsiniz.

 

HGS Sisteminin Bağlı Olduğu PTT Hesapları İçin Müşteri Hizmetleri Numarası

PTT’nin hızlı geçiş sistemi hesapları ile ilgili bilgiler içinse ayrı bir müşteri hizmetleri hattı bulunmaktadır.bu numara doğrudan PTT’ye ait bir  müşteri hizmetleri numarasıdır.Bu nedenle sadece hızlı geçiş sisteminin bağlı olduğu hesabınızla ilgili detay bilgilerine ulaşmanız mümkün olacaktır.PTT’ye bağlı hesap sorgulama , limit , otomatik ödeme talimatı soru ve sorunları ile ilgili bilgilere ulaşmak için 444 17 88 numaralı PTT HGS müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abank Müşteri Hizmetleri/ Telefon Çağrı Merkezi / İletişim Numarası başlıklı makalemizde 444 00 55 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Çağatay BÖLGEN dedi ki:

  Aradım 444’lü numarayı. Numaramız değişmiştir; artık 08504606060 numaradan arayınız diye bant kaydı geçti.
  Diğer bir deyişle, HGS müşteri hizmetlerinin iletişim telefon numarası 08504606060 olarak değişmiş.

 2. Olcay gul dedi ki:

  Merhabalar

  Yurt dışında yaşıyorum ve aracımı degistirdim eski aracimdaki hgs yı aldım icerisinde bakiye var. Vatanıma gece gireceğim kendi üzerime nereden alabilirim

  Konu hakkında geri dönuslerinizi bekliyorum
  Saygılarımla
  Olcay GUL

 3. murat budak dedi ki:

  telefonun başındakiler bence salla başını al maaşını yapıyorlar çünkü telefonlara bakan yok.
  klasik memur zihniyeti

 4. kenan yeşilırmak dedi ki:

  her şeyiniz yarım yamalak yarım saattir 0850 li numarayı arıyorum 10 kişi kaldi 7 kaldı 4 kişi kaldı tak meşgul yarım saattir ayni yazıklar olsun şu devirde ve şu zamanda ama her şey türk işi kenan195110 @hotmail . com bakılım cevap verecekmisiniz
  çok merak ediyorum ne zaman cevap gelecek murat budaka katılıyorum

 5. kenan yeşilırmak dedi ki:

  saat 23 den şu ana kadar arıyorum şu an 23 38 bekliyenler arasında 3 dedikten sonra ilk sıradasınız deniliyor ve sonra mş

BİR YORUM YAZ