Eft Nedir - Eft Saatleri

HSBC Kredi Hesaplama

Günümüzde insanların ihtiyaçları boylarını aşmaktadır. Bu gibi durumlar için insanlar geçmişten günümüze bir çok yöntem denemiş olsalar da günümüzdeki en popüler yöntem şüphesiz bankalar tarafından verilen geri ödemeli kredi sistemidir. Bu sistemin işleyiş şekli ise şöyledir; krediyi alacağınız banka sizin gücünüzün karşılayabileceği, hem banka hem de sizin tarafınızdan onaylanan bir geri ödeme planıyla size istediğiniz miktarda para verir (tabi ki banka bu miktarı karşılayabileceğinizi düşünürse). Daha sonra belirlenen aralıklarda, belirlenen süre boyunca belirlenen faiz ile birlikte bankaya bu parayı geri ödersiniz. Türkiye’de kredi veren bankalar arasında en önde gelen, en güvenilir bankalardan biri de HSBC’dir.

HSBC’den kredi almaya kalkışmanız halinde ne kadar para alıp, kaç ay içinde, ne kadar faizle öderim gibi sorularınızın yanıtlarını öğrenmek için şubeye gitmeniz şart değildir. Bunları kolaylıkla internetten de öğrenebilirsiniz. Bunun için yapacağınız işlemler oldukça basittir. İlk olarak   linke giriniz. Karşınıza “Bireysel Kredi Hesaplama” sayfası çıkacaktır. Buradan istediğiniz kredi biçimini seçebilirsiniz. 5 ana seçenek mevcuttur; “Kredi Kampanyaları”, “İhtiyaç Kredisi”, “Mortgage Kredisi”, “Kendi Konutu İpotekli Bireysel Finansman Kredisi”, “Taşıt Kredisi”. Bu kredi tiplerinden ihtiyacınız olana tıklayın. Bu sizi kredinizi hesaplayacağınız bölüme yönlendirecektir. İlk satır “Kredi Tutarı”dır. Çekmek istediğiniz kredi miktarını buraya yazınız. İkinci satır ise “Vade” içindir.

HSBC Kredi Hesaplama

Çektiğiniz krediyi kaç ay içinde ödemek istediğinizi yazınız. Bunun üzerine ödeyeceğiniz faiz oranını, aylık taksit tutarını, kredi tahsis ücretini, toplam ödeyeceğiniz faiz miktarını ve toplamda yapacağınız geri ödeme miktarını görebilirsiniz. Böylelikle kredi çekmeden önce bunları yaparak çekeceğiniz kredi hakkında hesaplamalar yapabilirsiniz, bu ödeme planlarını karşılayıp karşılayamayacağınızı gözden geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 19 Mayıs’ta Bankalar Tatil mi? başlıklı makalemizde bankalar açık mı ve bugün bankalar açık mı 19 mayıs hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ