Eft Nedir - Eft Saatleri

İng Bank Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Hollanda kökenli bir banka olan ıng bank 2007 yılında oyakbank ile birleşerek bireysel ve kurumsal olarak verdiği hizmetlerini  arttırarak dünya standartlarında bir çizgiye getirmeyi hedeflenmiştir. Kredi ve kredi kartlarını kullanıcının hizmetine sunan ıng bank başvurular için şubeler ve diğer teknolojik ürünleri kullanmaktadır.

Ing bank kredi başvurusu telefon, internet bankacılığı ,şubeler ,sms ve atm kanalı ile yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi türünden bir kredi başvurusu yapılıyorsa telefon bankacılığı yolu ile sadece kampanya kapsamında yer alan ürünler kullandırılabilir. Diğer başvurular form doldurularak gerçekleştirilir. Atm kanalı ile yapılan başvurularda giriş butonuna basıldıktan sonra t.c kimlik no, cep telefonu ve aylık gelir belirtilir. Bu kanalla yapılan başvurulara banka müşterisi olmayan kişiler de dahil olabilirler. sms’le yapılan başvurular kredi yazıp bir boşluk bırakarak t.c kimlik numarası yazıldıktan sonra 2205’e kısa mesaj yollanarak gerçekleşir.

Bankaya yapılan Kredi başvurularında aranan belgeler nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı veya pasaport
  • İkamet belgesi veya son üç aya ait olmak şartıyla doğalgaz elektrik vs. türünden fatura
  • Çalışılan firmadan getirilecek maaş bordro fotokopisi veya imza sirküsünün yer aldığı maaş yazısı
  • Emeklilerde kuruma ait kimlik belgesi ile gelir belgeleyen hesap cüzdanı

bu belgeler banka tarafından kredi başvurusu sırasında talep edilen belgelerdir. Bankaya yapılan kredi başvurusu durumu yine benzeri kanallar vasıtası ile takip edilebilir. 0850 222 0 600 numaralı iletişim merkezi  telefonu aranarak sesli yanıt sisteminden 2 ve 0 numaraları tuşlanarak müşteri temsilcisine bağlanılarak kredi durumunuzla ilgili bilgiyi alabilirsiniz. Şubeler yoluyla yapılacak olan sorguda ise; kredi kartı başvurusunda bulunulduğunda verilen numara veya t.c kimlik numarası iletilerek kredi başvurunuz ile ilgili sorguyu yapabilirsiniz. Bankaya ait bonus kredi kartına başvuruda bulunduysanız bu hesaba ait fatura ödeme talimatı ve alışverişlerinizi taksitlendirebilme imkanına sahip olursunuz.

Ing bank kredi  başvurusunu istenilen  vasıtalardan biri kullanılarak yapıldıktan sonra telefon ,internet bankacılığı ve şubeler kanalı ile başvuru sorgusu t.c kimlik no veya başvuru sırasında verilen başvuru numarası ile yapılır. Bu şekilde yapılacak olan başvuru sorgusu ile başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde 444 25 25 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ