Eft Nedir - Eft Saatleri

Kart Ücreti Olmayan Kredi Kartları (Araştırma)

Bankalar tarafından sunulup çeşitli mal ve hizmet alımlarında kullanılan kredi kartları en likit banka kaynağı olmanın yanısıra alışverişlerde geçerli olan puanlar sayesinde kazançlı bir tüketici finansman kaynağı olma özelliğindrdir.Bankalar sundukları bu hizmet karşılığında kartlara ait kart kullanım aidatı almakta olup bazı bankalar bu kart ücretini talep etmeyerek kendi bankasına ait kredi kartını daha çok öne çıkarmakta ve daha talepkar hale getirmeye çalışmaktadır.

Kredi kartı aidatı almayarak yaptıkları kampanyalar ile bankaya ait kredi kartını öne çıkaran bazı bankalar şunlardır;

İş Bankası Maximum Kart

Aynı zaman bankamatik katı olabilme özelliği ile vadesiz hesabını ile ilgili işlemleri yapabilme kolaylığı getiren iş bankası maxımum kredi kartı ile de alınan ürünleri taksitlendirebilir,maxıpuan kazanabilir, kartın size sunduğu kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Akbank / Axess Free

Akbank’a ait üye aidatı ödemeden alınabilecek bir kart olan Axess Free kart ,diğer kartlardan farklı olarak harcamaların takibini yapma ya yönelik olarak Free bütçem uygulamasını aktive etmiş bu sayede bütçe planlaması yaparak kartın plan dahilinde kullanılmasına olanak tanımıştır. Ek kart, sigorta ve nakit para kart kullanıcısına sunulmuş olan hizmetler arasındadır. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerde chip para kazanabilir bankanın anlaşmalı olduğu birçok işyerinde bu chip parayı kullanabilirsiniz

ING Bank Pegasus Plus Kart

Pegasus plus kart adından da anlaşılacağı üzere yapılan harcamalardan uçuş ve alışverişlerde kullanılmak üzere   puan kazandırma özelliğinde olan bir kart. Eğer yapılan uçuş Pegasus havayollarına ait olursa harcamanın %2’si oranında uçuş puan kazanılır. Diğer harcamalarda harcamanın %1’i kadar olan uçuş puan kazanılır. Taksitle yapacağınız alışverişlerde Pegasus plus kartı kullanabilir bonus kazanarak daha sonra yapacağınız alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası / Bonus Flexi

Yapılan harcamaya ait taksitin bir sonraki aya ertelenebilmesi bu kartın en bilinen  ve önemli özelliğidir.flexı kart ile yapacağınız harcamalarınız ile bonus kazanabilir, taksitlendirme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası / World Eko Kart

Verilecek  ödeme talimatları, nakit  çekim, World üyesi işyerlerinde yapılacak taksit imkânı ve temassız özelliği bu kartın özellikleri arasında sayılabilir. Alışverişler sonrası biriktirmek worlpuanlar ile istenirse Turkcell TL/dakika alınabilir istenirse de yer işyerlerinden alışveriş yapılabilir.

Finansbank  Fix Card

Kartın kullanımı sırasında temassız özelliğinden faydalanarak pos cihazına kartı okutarak kullanabilir işlemleri hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Bu kart ile ATM’lerde işlem yapabilir, alışverişler taksitlendirilebilir, nakit yerine kullanılabilir  kazandığınız para puanlarla alışveriş yapabilirsiniz.

HSBC Bank / HSBC Concept

Ek taksit, taksit erteleme , Nakit Puan kazanma, Yurtiçi ve yurtdışında Mastercard ve Visa amblemli  mağazalarda bu kart ile alışveriş yapılabilmektedir.

Odeabank / Bank’O Card

Taksit erteleme özellikli olan, internette alışveriş yapabilme, para yerine kart kullanma isteğinde olanların kullanacağı bir karttır. Karta bağlı olarak çıkartacağınız ek kart ile yakınlarınızın da bankanın sunduğu kampanyalardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımının sağladığı kazanımlar nelerdir?

Yukarıda da anlatıldığı gibi ,alışverişlerinizi taksitlendirerek zamana yayar rahat bir ödeme süreci geçirirsiniz .bunun yanısıra  ödemeleri bir ay sonra yapabilir geçici de olsa finansal bir rahatlama sağlarsınız. Tabi tüm bunların yanısıra bu sayılan bankalar arasında size ekonomik olarak rahatlama sağlayacak kampanyası en bol kredi kartını edinirseniz kart kullanımının sağladığı avantajlı durumdan maksimum düzeyde faydalanırsınız

Bankalar rekabet ortamının getirdiği bazı durumları lehine çevirebilmek için kredi kartlarına çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve hatta bu kartlar üzerinden tahsil edilen kart ücretlerini talep etmemektedirler. Bankalar bu durumu geniş müşteri portföyüne ulaşıp kart ücreti olarak alınacak bu ücreti tabanda artan potansiyel ile kapatmaktadır. Müşteri ve banka bazlı düşünüldüğünde kredi kartlarında alınan ücretlerin sıfırlanması arz ve talepte aynı oranda artış gerçekleştirerek ekonomik olarak getiri sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartım Kırıldı ne yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ