Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilir Miyim?

Bankalardan alınan kredi ve kredi kartlarına ait borçların zamanında ödenmeyişi sıkıntılı bir sürece sebep olmakta, gelir ile orantılı  ödeme planı ortaya çıkaracak borç yapılandırması ve banka kredisi kullanarak bu durum aşılabilmektedir.ihtiyaç,konut,taşıt  veya kredi kartlarına ait borçların sebep olduğu bu durum borçların tek bir bankada toplanması ve gelire uygun yeniden belirlenecek bir ödeme planı ile yapılandırarak ödenebilmektedir. Bu kredinin de kendine ait bir maliyeti olmakta her bankanın farklı oranlarda belirlediği faiz oranları araştırılarak en uygun faizi sunan banka ile irtibata geçerek kredi çekebilirsiniz.

Bankalar, eski bir borcun kapatılması yönünde yeni bir kredi imkanı sağlamaktadırlar. Fakat bunu yaparken bu kredinin gerçekten eski kredi borcunun kapatılması yönünde talep edildiğinden emin olmak isteyecektir. Bu yönde krediyi direk hesaba yatırma konusunda çekinceli olup kendisi eft yoluyla kapatmak isteyebilir. Fakat siz henüz kredi başvurusu yaptığınız dönemde gerekirse kredi kapama işlemlerini bankaya devredeceğinizi belirtirseniz banka samimiyetiniz konusunda size daha çok inanacaktır

Talep edilen kredinin borç kapama amacı ile istendiği nasıl ispat edilir?

Borcunuzun bulunduğu bankadan isteyeceğiniz krediler in kapatma tutarlarına ait yazı kredinin çekileceği bankaya başvuru belgeleri ile birlikte teslim edildiğinde yapılan kredi başvurusunun nedeni açıkça ortaya konmuş olur. Bankalar bu belge gelmeden de devam etmekte olan kredilerinizle ilgili bilgileri görüntüleyebilecek olsalar da sizin başvuru sırasında bu belgeleri temin ederek sunmanız en doğrusu olacaktır.

Gelir durumu ile ilgili istenecek belgeler neler olacaktır?

Bankalara yaptığınız kredi başvuruları sırasında sizden gelir durumunuz bildiren varsa maaş bordronuz, sahip olunan ev,işyeri,arsa gibi mülklere ait tapu, aile üyelerinden eş ve çocuklara ait gelir durumu bildirisi gibi belgeler geliri durumunuzu ispatlayan belgeler olacaktır.

Bankalar bu kredi tahsisinde benzer yaklaşım içinde midirler?

Bankalara yapılan borç kapama kredisi başvuruları her bankadan aynı sesi yükseltmeyecektir. Bazı bankalar rekabet  piyasasında bir adım öne geçmek ve büyüme kaygısıyla daha esnek politika geliştirirken diğer bankalar belirsiz ve riskli bir sürecin içinde olmayı tercih etmezse bu tarz kredi başvurularını olumsuz değerlendirir.

Borç kapatma kredisi bankalara daha önce varolan bir kredinin ödemelerini gerçekleştirebilmek için yapılan kredi başvurusunun ismidir. Bu kredi, gelire  uygun oluşturulacak vade süresi ve daha uygun faiz oranları ile kredi kapaması yapmak isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Buradaki asli konu ,başvuru yapılan bankayı talep edilen kredinin borç kapaması için olduğuna ikna etmektir. Bunun için banka ile ciddi görüşmeler yaparak bir önceki krediye ait kapama miktarına ait yazıyı iletmeniz gerekir. Bankanın bu bilgiye ulaşabilme gücü olsa da sizin bu bilgiyi iletmeniz takındığınız ciddi ve samimi duruşu göstererek kredi onayınıza etki edecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcundan Dolayı Maaşa Bloke konulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ