Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Çekerken Neden Sigorta Yaptırmalıyım?

Çeşitli nedenlerden dolayı bankaların kredi ürünlerinden faydalandığınızda kendinizi güvence altına almanız gerekmektedir. Bu iş içinse sigortalar sizlere çeşitli durumlarda fayda sağlamaktadır. Bu yazımızda kredi çekerken neden sigorta yaptırmalıyım konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

Bankaların kredi ürünlerinden yararlandığınızda sizlere sigorta yaptırılmaktadır. Bazı zamanlar kredi kullananlar sigorta ücretlerinden dolayı sigorta yaptırmak istemeyebilir. Ancak bu kötü bir karardır. Sigorta kredinizi güvence altına almaktadır. Sizlerde kredilerinizde her zaman sigorta yaptırmalısınız. Kredi kullandıktan sonra ölüm, kaza sonucun iş görememe gibi durumlarda krediniz aile bireylerine kalabilmektedir. Özellikle ölüm sonrasında borç yakınlarınıza ödettirilmektedir. Bu durumda yakınlarınızı zor durumda bırakmamak için sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Kredi çekerken neden sigorta yaptırmalıyım sorusunun asıl cevabı budur.

Kredi kullandığınızda sigorta kapsamını oldukça dikkatli okumalısınız. Uzun yazılar ve bir çok imza ile kredinizi almaktasınız. Ancak sigortanın neleri kapsayıp neleri kapsamadığını öğrenmeniz sizin açınızdan oldukça önemlidir. Çünkü her banka aynı sigortayı yapmamaktadır. Çoğu bankanın sigorta kapsamı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle sigortanızın hangi durumlarda kredinizi üstlendiğini öğrenmelisiniz. Eğer size uygun olmayan bir madde varsa bunu banka ile görüşmenizde oldukça fayda vardır. Görüşme sonrasında sözleşmeye ek maddeler eklenebilir veya geçerli maddeler silinebilir.

Günümüzde özellikle ev kredileri yüksek miktarlarda olmaktadır. Kredi kullananın vefat etmesi gibi durumlarda ise kredinin ödenmesi için banka harekete geçmektedir. Eğer burada sigortanız varsa ve vefat ile krediyi karşılıyorsa banka sigorta şirketinden alacağını tahsil etmektedir. Diğer türlü banka ipotekli olan eve el koyacaktır. Bu da ailenizin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bu tür sorunları yaşamamak için yapmanız gereken her kredi kullandığınızda sigortanızı yaptırmanız. Sigorta kapsamına giren durumları iyi öğrenmenizdir.

Bir önceki yazımız olan Kobi Destek Kredisi Kimlere Verilir? başlıklı makalemizde destk kobi kredi alma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ