Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Kredi kartlarında borç miktarının artması bir çok banka müşterisini borçlarını kapatmak için kredi almaya yönlendirmektedir.Kredilerin özellikle bazı kampanya dönemlerinde uygun faiz oranları ile sunulması kredi kartlarının faizlerindan daha uyguna geldiğinde banka müşterileri kredi çekerek borçlarının tamamını kapatmaktadırlar.Bu işlem için bankalardan alınabilecek kredi türü tüketici kredisi olarak değerlendirilmektedir.Ancak kredi kartı borcunu kapatmak üzere bu krediyi çekeceğinizi banka şubesine beyan etmeniz halinde banka sizden kredi kartınızın borç dökümünü  taleo ederek krediyi doğrudan bu hesaba aktararak borcunuzu kapatmaktadır.

Eğer kart borcunuz başka bankadaysa bir diğer bankadan kredi çekmek istediğiniz kredi kartı borç transferi kredisi adı altında kredi başvurunuzu yapmanız mümkündür.

Kredi kartı borç transferi kredisi almak için başvuru yapmanız gereken kanal şubelerdir.Çünkü zaten belirli bir borçluluk düzeyiniz olduğu için bankalara diğer kanallar üzerinden başvuru yapmanız red ile sonuçlanabilir.Ancak banka şubelerinde bulunan bir müşteri temsilcisine durumunuzu ileterek başvuru yapmanız onay almanızı sağlayabileceğinden en güvenilir başvuru kanalı şubeler olmaktadır.

Kredi kartı borç kapatma kredisi çekeceğiniz zaman banka kredi tutarını borçlu olduğunuz banka yada bankalara EFT ile aktarır.Ancak bu EFT işlemleri ücretsizdir. Özellikle kredi kartı borçları yüzünden çıkmazdaysanız yada aylık kredi kartı asgari ödemeleriniz yüksek düzeylere ulaşıp sizi maddi açıdan sıkıntıya sokuyorsa daha uygun faiz oranları ile kredi çekerek bu borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Borçlarınızdan dolayı kredi notunuzda düşüklük varsa başvurunuz için doğrudan şube müdürüyle görüşmeniz avantaj yaratır.Kredi notunuzun düşük olduğunu gören temsilciler doğrudan alamayacağınızı belirtebilirken banka müdürlerinin kendi inisiyatifleri dahilinde kredi kullandırma limitleri olduğu için  size yardımcı olabilirler. Alacağınız borçla beraber borçlarınızı kapattıktan sonra kredi notunuz toplu kapama ile zaten biraz yükselecektir.Yeni aldığınız kredinin ödemelerini de düzenli olarak yaparak kredi notunuzu daha üst seviyelere çıkartmanız mümkün olacaktır.

Özellikle kredi kartı borcu açmazındaysanız durumunuz daha da kötüleşmeden bu yönde bir kredi kullanmanız mali durumunuzu iyi yönde ilerletebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Bankadaki Ev Adresimi Ve Telefon Numaramı Nasıl Değiştirebilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ