Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirmesi

Kredi kartları, nakit taşımanın risklerinden uzak olmaları, taksit ve kredi seçenekleri, kolay ödeme imkanları ve anında borçlanabilme şansı sağlamaları nedeniyle en çok tercih edilen bankacılık ürünleri arasında yer almaktadırlar. Aylık harcamalarınız size ay sonunda faturalandırılır, böylece tek seferde bütün ödemenizi gerçekleştirmiş olursunuz. Yine de kredi kartları, bankaların serbestçe müşterilerine saçtıkları ürünler olarak değerlendirilmemelidir. Kredi kartının sağladığı rahatlık hissi sıklıkla insanların maddi kontrollerini kaybedip rehavete kapılmalarına neden olmaktadır. Düzenli takip edilmeyen, borçları zamanında ödenmeyen ve özellikle de üç ay boyunca asgari borcu ödenmemiş kredi kartları, kişilerin kredi notunun düşmesine, bu yüzden de ihtiyaç duyduklarında istedikleri krediyi kullanma şanslarının ortadan kalkmasına sebep olmaktadırlar.

Kredi kartı borcunu kapatmak için ne yapmak gerekir? Eğer elinizde kart borcunuzu kapatabilecek birikiminiz varsa kolaylıkla kart borcunuzu kapatabilirsiniz ancak bu oldukça nadir bulunan bir fırsattır. Bu durumda başvurabileceğiniz seçenekler arasında öne çıkan, bankaların sizlere sağladığı kredi kartı borcu taksitlendirme kredisine başvurmak olacaktır. Bu krediler bankalar tarafından borcunuz hesaplanarak verilmekte, böylece borcunuzu küçük taksitler halinde kapatma şansı yaratmaktadır. Bu krediyi isterseniz borç transferi ve/ya ödeme ertelemesi gibi fırsatlarla bir arada da kullanabilmektesiniz. Bu ihtiyaca karşılık olarak kullanmak isteyeceğiniz krediler 5.000 lira ile 20.000 lira arasında değişen meblağlarda olabilirken, seçebileceğiniz ödeme vadeleri de 12 aydan başlayıp 24 aya kadar çıkabilmektedir. Bu krediyi veren bankaları ve bankların şartlarının karşılaştırmasını bankalar.org üzerinden yapabilirsiniz. Kredi işlemi için başvurduğunuzda kredi kartı borç bilgilerini içeren evraklar, ikametgah belgesi, aylık geliri gösteren evrak ve nüfus cüzdanı gerekmektedir.  Bu noktadan sonra dilediğiniz bankadan ihtiyacınızı karşılamaya yetecek kadar kredi çekebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? başlıklı makalemizde kredi borcumu ödeyemedim, kredi borcumu ödeyemiyorum ve kredi kaç gün ödenmezse icralık olur hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ