Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız ve kredi kartınızın asgari tutarını dahi ödemekte zorluk çekiyorsanız bu işlemleri gerçekleştirerek kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. Öncelikle kredi kartınızın asgari tutarını mutlaka ödeyin, çünkü kredi kartı ödeme süresinde, yasal takip 90 gün ve sonrası ödenmeyen kartlar için başlar. Kredi kartı son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarınızı ödememeniz ya da hiç ödeme yapmamanız durumunda kartınız gecikmeye girer.

Kredi kartınızı taksitlendirebilirsiniz. Taksitlendirme işlemini yaparken aylık ödeyebileceğiniz tutarlara getirebilirsiniz. Genel olarak ekstre borcu taksitlendirilir. Taksitlendirme işlemi yapılırken belirli faiz oranları ile borç yeniden yapılandırılır ve belirli vadelere bölünür. Genel olarak 12 ay vade ile sınırlı kalmaktadır. Taksitlendirilen kredi kartı bakiyelerine faiz uygularken hesabınızın o ay ki bakiyesinin günlük ortalaması esas alınır.

Finansal yöntemlerle de kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. Tüketici kredisini kullanabilirsiniz. Borçlarınızı ödeyemiyorsanız herhangi bir bankanın tüketici kredisine başvurabilirsiniz. Ancak sicil kaydınız olmamalı. Bu kredinin özellikleri; aylık taksitlerin biraz daha düşük olması ve vadelerin biraz daha uzun olmasıdır. İhtiyaç kredisi ile de borcunuzu kapatabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde faiz oranları düşük olduğu için kredi kartı borcunuz kadar kredi çekip, aylık gelirinize uygun kredi ödeyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise kredi kartı borcunuz yüzünden kredi notunuza aşırı düşme olmuşsa kredi kullanmanız biraz zorlaşacaktır. Bu yüzden kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi anladığınız zaman kısa süre içerisinde kredi başvurusu yapmalısınız.

Kredi kartı borcunuzu kapatmak için borç transferine de başvurabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için başka bir bankanın kredi kartına başvurulur ve bütün borçlar o karta transfer edilir. Bu durumda tüketici kredisine göre masraflarınız biraz daha az olacaktır ve faiz oranları tüketici kredisine biraz daha yakındır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limit Düşürme başlıklı makalemizde Kredi Kartı Limit Düşürme ve Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ