Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Hiç şüphesiz ki teknoloji çağında yaşıyoruz. Teknoloji her yerde; evimizde, işimizde, arabamızda, hatta cebimizde. Artık okullarda bile ders kitaplarının yerini teknolojik aletlerin devralması söz konusu. Her an ailemizle, akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, iş arkadaşlarımızla iletişimde kalmamız, gece olmasına rağmen gündüzmüş gibi aydınlıkta yaşam sürebilmemiz, tüm dünya ile iletişim içinde kalıp, istediğimiz bilgiye bir kaç el hareketiyle ulaşabilmemiz, bunların hepsini teknolojiye borçlu olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ve teknolojinin temel mantığı bir enerjiyi istediğimiz alana yöneltmesi, o alanda istediğimiz şekilde kullanılmasını sağlamasıdır. Peki buradaki temel enerjimiz, kaynağımız nedir? Tabi ki de elektrik. Düşünsenize elektrik bir anda kaybolsa hayatımızdan nelere yol açardı. Gerçek bir kaosa sebep olabilirdi bu durum. Hatta bu durum hakkında televizyon dizisi bile mevcuttur.

Her insan illa ki hayatı boyunca elektrik kesintisine maruz kalmış, bu durumu yaşamıştır. Telefonları şarj edememek, TV izleyememek, bilgisayarı gerek iş, gerek oyun, her türlü ihtiyaç için kullanamama durumu, karanlıkta oturmaya maruz kalmak -ki eğer geceyse bu da gerek ders çalışmayı, gerek gazete okumayı, kitap okumayı engelleyen önemli bir faktördür-, ve tüm elektronik aletlerin çalışmaması kesinlikle çağımızın kabuslarından biri haline gelmiştir. Elektriğin kesilmesi nadir olarak teknik sorunlardan kaynaklansa da genelde fatura ödememeniz, ödemeyi geciktirmeniz sebebiyle olur. İnsanların yoğun iş hayatları, posta ofislerinin kalabalıklığı göz önüne alınırsa bu gayet normal bir şeydir. Ama endişelenmenize gerek yok, çünkü artık elektrik faturanızı internetten kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin/şehrin dağıtıcı firmasının anlaşmalı olduğu herhangi bir online ödeme merkezinden abone numaranız ve kredi kartınız ile elektrik faturalarınızı herhangi bir sıra beklemeden kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Dağıtıcı firmanın adıyla beraber “kredi kartı ile elektrik faturası ödeme” şeklinde bir arama motorunda arama yapmanız yeterli olacaktır.

Bankanızın internet şubesine giriş yaparak Elektrik ve diğer faturalarınızı kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Sigorta Primi Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Hayat Sigortası ve Kredi Sigorta Primi Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ