Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemesi Yapma

BKM (Bankalar Arası Kat Merkezi) ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) arasında yapılan anlaşmaya göre SGK ödemeleri artık internet üzerinden yapılabilmektedir. SGK Prim Ödemeleri internet üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartları ya da banka kartları ile ödenebiliyor. SGK web sitesi üzerinden borç sorgulaması yapabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi yaptıktan sonra devam ederek borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

SGK prim ödemelerinizi isterseniz müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesinden ya da şubelerinden yapabilirsiniz. SGK’nın web sitesi üzerinden Tahsilat Sayfası’na gidilir. İlgili sayfadan sorgu türü ve tipi seçildikten sonra kişinin sigorta sicil numarası ilgili kutucuklara doldurulur. Güvenlik kodunun da girilmesinin ardından Borç Sorgula butonuna basılarak sorgulama yapılır. Sorgulama sonucunda dönen cevap ile sigorta pirimi yatırılmak istenen kişinin aynı olup olmadığı kontrol edilir. Ekrana gelen listeden ödeme yapılmak istenen borç seçilir. Ardından gerek varsa güncelleme yapılır, yoksa güncelleme yapılmadan Onay butonuna basılır. Gelen ekrandan hangi banka kredi kartı ile ödeme yapılacağı seçilir. Son aşamada ise ödeme ekranı açılır ve kredi kartı bilgileri girilerek ödeme gerçekleştirilmiş olur.

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/ adresinden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifrenizle birlikte giriş yaparak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşterisi olduğunuz bankaya SSK ve Bağ-kur ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi güvence altına almış olursunuz ve takip derdinden kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Bank Asya AsyaCard Kredi Kartı Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde bank asya ve Bank Asya AsyaCard hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ