Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir?

Kredi notunun belirli zaman dilimi içinde ne kadar yükseleceği sorusu kişisel gayret ve bu yönde atılacak adımlarla ilgili bir konudur. Kısa bir süre içinde notun artmasını beklemenin hayal olduğunu söylemekse yanlış olmayacaktır. Zira bankalarla olan parasal ilişkileriniz aylık olarak kredi kayıt bürosuna iletilmekte ve burada puan sistemine dönüştürülerek yeniden şekil almaktadır. Burada önemli olan diğer bir konuda kredi notundaki düşüşün hangi boyutta olduğudur. Çok riskli diyebileceğimiz  seviyede yere alan bir puan bir ay gibi kısa bir sürede istenilen seviyeye gelmeyecek bunun için belirli bir süre banka ürünleri üzerinden güven ortamı oluşturmaya çalışılmalıdır.

Kredi notu zaman içinde oluşmakta bankalarla olan  parasal ilişkilerde yaşanan sorunlar bu nota olumsuz yansımaktadır. Kredi notu geçerli bir seviyede  olan biri notunu daha da yükseltmek ve  daha uygun koşullar altında kredi kullanımında bulunmak isteyebilir. Bilindiği gibi kredi notunda 1900 seviyesi tavan puandır ve bu seviyeye yaklaşan her puan kredi kullanımı ile ilgili başvurularınızın kısa süre içinde olumlu değerlendirilmesine ve yaşanan nakit sıkıntısına hızlı şekilde çözüm bulmanıza neden olacaktır.

Kredi notum düşük ve kredi alamıyorum ne yapabilirim?

Eğer ödenmemiş borçlarınız varsa işe bu borçları kapatarak başlamalısınız. Ödenmemiş borçlar kredi notu üzerinde yük oluşturmaktadır. Hala ödemekte olduğumuz bir kredi borcunuz varsa bu da kredi notuna etki eder. Bu kredi ödemesini düzenli ve zamanında yapmanız yeni alacağınız kredi için bir önbilgi niteliğinde olacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Sürekli kredi başvurusunda bulunmanız kredi notuna olumsuz yansır bu nedenle sık kredi başvurusu yapmaktan kaçının. Zira bu durum sizin bozuk finansal yapınız olduğu gibi bir izlenim oluşturup kredi notunuzu eksi hanelere çeker.

Kredi notunu hızlı yükseltmenin bir yolu var mi?

Kredi notu zaman içinde gelişip belirli bir seviyeye geldiği gibi yine kredi notunda yaşanan düşüşün yükselişe geçmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için belirli hamlelerin yapılması bankalara bozulan finansal ilişkilerin yine bankalar aracılığı ile düzeltilerek kredi notuna olan yansımaları beklenmelidir.

Kredi notu ile ilgili beklenen artış nota dair yaşanan düşüşün seviyesi ve zamana yayarak beklentilerin gerçekleşmesinin izlenmesi ile oluşur. Kısa süre içinde büyük sıçramalar olmayacaktır fakat kredi notu zaten iyi olan birinin kredi notunu arttırma yönündeki isteği diğerine göre daha kolay olacaktır. Bankalar tarafından aylık olarak kredi kayıt bürosuna yapılan bildirimler güncellenerek yeni kredi puanı belirlenmekte ise de istenilen seviyenin yakalanması için zamana ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ