Eft Nedir - Eft Saatleri

Kredi Notu Öğrenme Garanti

Kredi notu özellikle kredi kullanımında bankalar tarafından talep edilen bir veridir .not skalasında üst sıralarda yer alanların kredi kullanımı ile ilgili daha az prosedür , uygun şartlar ve anında kredi kullanımı yaptıkları da bilinmektedir. Kredi notu 1 ila 1900 puan aralığında yer almakla birlikte 1900 puanına yakın olan kredi notu sahiplerinin finansal yapılarının sağlamlığı ve borç ödeme performansları ile ilgili  daha kesin sonuçlar alınmaktadır.

Kredi notu bilgisi kredi kayıt bürosu tarafından verilen bir hizmet olduğundan ilk olarak buraya üyelik kaydının gerçekleştirilmesi ve ardından istenilen vasıtalardan birini kullanarak kredi notunu öğrenilebilmek mümkün olmaktadır. Kredi notu,internet,sms, bankalar kanalı ile öğrenilebilir bir bilgidir .Önemli bankalar arasında yer alan garanti bankasının kredi notunu merak eden müşterilere yönelik olarak garanti bankası internet sitesi üzerinden giriş yapıldığında kedi notu, risk raporu gibi bilgiler ile kredili mevduat hesabı, kredi kartı limiti gibi bilgilere de erişilebilir.

Garanti bankasının kredi notu ile ilgili sağladığı avantaj nedir?

Bankanın internet sitesine girilerek yapılan işlem sayesinde  diğer banka ve internet sitelerine girerek üyelik kaydı gerçekleştirmekten kurtulmuş oluyorsunuz. Garanti bankasının internet bankacılığında kullandığınız şifre ile siteye giriş yaparak kredi notu da dahil olmak üzere her türlü bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz mümkündür .

Sms’le kredi notu nasıl öğrenilir?

Sms’le kredi notu bilgisine ulaşabilmek için riskim yazıp bir boşluk bırakarak t.c kimlik numarasını yazın ve  4552’ye gönderin .Sms ‘le kredi notu öğrenirken t.c kimlik numarası yerine vergi kimlik numarasının son dört hanesi de yazılabilir.

Kredi notu özellikle finansal hayatı aktif olan kişiler tarafından yakından takip edilmesi gereken bir veridir. Bankalardan aylık olarak yapılan bildirimlerle sürekli olarak güncellenen bu veri oldukça güvenilirdir. Garanti bankasının kendi internet sitesi üzerinden müşterilerine yönelik olarak kredi notu bilgisini iletmesi diğer banka veya notu öğrenmeye yönelik olarak üyelik isteyen siteleri gereksiz hale getirir.türkiyenin önde gelen saygın ve özel bankalarından biri olan garanti bankasının bu hizmeti ile bankalarla olan finansal ilişkilerin özeti kredi notu ile isteyen ve talep eden kişilere sunulmakta bilgiyi erişim bu sistem ile kolay hale getirilmektedir

Bir önceki yazımız olan Kredi Notum Kaç Nasıl Öğrenebilirim? başlıklı makalemizde Başkasına ait kredi notu nasıl öğrenilebilir ve Kredi notu bilgisini hangi kaynaklar vasıtası ile öğrenebiliriz hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ