Eft Nedir - Eft Saatleri

Kuveyt Türk BIC Kodu / Swift Kodu KTEFTRİS

Çeşitli sebeplerden dolayı yurtdışına yapılacak olan para transferleri tüm dünyada yaklaşık 40 yıldır uygulama alanı bulan swift kodu ile yapılmaya başlanarak zaman ve kişisel ekonomide  tasarruf sağlanmaktadır. Kuveyt türk müşterilerinin her türden transfer işlemlerini şubeler veya internet bankacılığı ile KTEFTRİS kodu ile gerçekleştiren ve katılım bankacılığı anlayışıyla yoluna devam eden bir bankadır.

Kuveyt türk 1989 yılında kurularak emlak, tekstil ve metal sektöründe müşterilerinin tasarruflarını değerlendirirken bir taraftan ihtiyaç halinde olan kimselere kaynak finansmanı sağlamaktadır. Faizsiz bankacılık anlayışıyla hareket ederek  paranın değer konusu yapılmayıp ticarete konu mal üzerinden karın dağıtılması esas gayedir. Kuveyt türk yurtdışındaki yakınlarına para transferi yapmayı isteyen veya satın aldığı bir malın ödemesini  yapacak olan  müşterisinin işlemlerini internet bankacılığı veya şubeleri vasıtası ile yapılmasına olanak tanımaktadır. Swift uygulaması tüm dünyada standart hale getirilmiş uygulama şekli ile her banka için ayrı ayrı olacak şekilde tayin edilir.Kuveytürk Swift /bic kodu KTEFTRİS şeklinde olup ilk dört harfi bankanın isminden sonraki iki harf ülke kodundan en son iki harf ise yerel kodu ifade etmektedir

Yurtdışı hesaplara yollanacak döviz transferlerinde neye ihtiyaç duyulur?

  • Alıcı kişinin adı-soyadı ,adres bilgisi
  • Hesap numarası veya ıban numarası
  • Bankanın swift kodu
  • Transferin yapılacağı döviz cinsi

Yurtdışından gelecek para transferlerinde gerekli olan bilgiler nelerdir?

  • Ad ve soyad bilgileriniz
  • Iban numaranız
  • Bankanızın swift kodu

Kuveyt türk,swıft uygulamasının işlerliğini arttırabilmek için kendi bünyesinde birtakım faktörler üzerinde güçlendirme çalışmaları yaparak işlemin hatasız ve hızlı sonuçlanmasını hedeflemektedir. Bunun için bünyesinde yer alan  personeli yabancı operasyonlar için eğitmekte, modern otomasyon sistemi kurmakta,swıft iletişim ağı ile de müşterilerin işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Kuveyt türk katılım bankaları arasında yer alan 27 yıllık genç bir bankadır. Parayı alım satıma konu değer olarak görmeyip ticari mal üzerinden kar gerçekleşip katılımcılara dağıtılır.Swift kodu uygulamasında da yaygın muhabir ağı sayesinde işlemler hızlı halledilmekte maliyet daralması ve zaman tasarrufu kazanılmaktadır. Kuveyt türk swift/bic kodunu KTEFTRIS olarak belirlemiş uluslararası döviz transferlerinde herkes tardından görülen  kimliği olmuştur.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ