Eft Nedir - Eft Saatleri

Limitsiz Kredi Kartı Hakkında Bilgiler

Kredi kartlarında limit özellikle kredi kartı ile büyük meblağlı ürün alan banka müşterileri için yüksek önemde bir özelliktir.Alım süreçlerini etkileyip yüksek tutarda ki eşyaları satın alamamaya neden olan kredi kartı limit düşüklüğü çoğu zaman banka müşterileri tarafından iptal edilerek kullanım dışı bırakılmaktadır.Bilindiği üzere kredi kartından alınacak ürün yada hizmet taksite bölünde dahi  kredi kartı limitinde o ürüne yada hizmete ait toplam tutar yoksa alın yapmak mümkün olmamaktadır.İşte bu nedenle banka müşterileri kredi kartının yüksek limitli olup almak istedikleri yüksek mablağlı ürünleri takside böldürmek isterler.Özellikle beyaz eşya , mobilya  ve elektronik gibi ürünler yüksek limitli kartlar satın alınarak takdit taksit ödenmektedir.

 

5 bin TL limitli bir kredi kartı olduğunu düşünürsek 3 bin TL’lik bir ürün alımında sonra takside böldürdüğünüz bu ödeme sona erene kadar yeniden 5 bin TL’lik bir alım yapmanız mümkün olmaz.Taksit ödedikçe limitiniz yeniden açılır ve açılan limit 2 bin TL’nin üzerine eklendiği için açılan limit kadar alım yapabilirsiniz.5 bin TL’lik kartın 3 bin TL’sini harcadıktan sonra yeniden  4 bin TL’lik bir ürün almanız için limit arttırılması gerekecektir.

 

Kredi kartı kullanıcıları arasında limitsiz kredi kartı olarak bilinen kartlar ise bu gibi sorunları asla yaşanmadığı kart statüleri olup sadece yüksek gelir sahibi özel banka müşterilerine verilen kartlardır.Limitsiz kart kullanımında elbette ki fiilen müşterinin elinde bulunan kartın bir limiti vardır.Ancak müşteri kartı kullanım yaptıktan sonra tek telefonla yeniden bir başka alım için kredi kartı limitini hemen yükseltebilir.Yükseltme sırasında herhangi bir onay sürecine dahil olmadan limit  arttırımı yapılabilmektedir. Limitsiz kredi kartları genellikle bankada çok miktarda nakdi bulunan özel müşterilere özel olarak tanımlanmaktadır.Kullanım miktarları  çok geniştir.Tek çekimle dahi bir vasıta , yüksek miktarlı bir eşya satın alınabilir.Genellikle nakit taşımamak için kart kullanan müşterilerce kullanılmaktadır.

Limitsiz kredi kartlarının diğer kullanıcısı ise iş yeri için sürekli alım yapan ve tedarik süreçlerinde yüksek ödemeler yapan iş adamlarıdır.Bu tarzda ki banka müşterileri limitsiz kredi kartlarından kullandıkları tutarlar genellikle banka üzerinde bulunan nakitlerinden anında karşılanır.Hem taksitli ödeme sisteminden yararlanır hem de bütün harcamalarını kartları üzerinden sağlarlar.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Üst gelir grubuna mensup olmayan kişilere limitsiz kredi kartı verilmediği gibi limitleri düşük tutmaları ödeme güçlüğü çekmemeleri açısından önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Senetle kredi verenler güvenilir mi? başlıklı makalemizde senetle kredi bakılması gerekenler, senetle kredi güvenli mi ve senetle kredi verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ