Eft Nedir - Eft Saatleri

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Ekonomide, bilim olarak, insan ihtiyaç ve isteklerinin sınırsız olduğu, bu nedenle de insanların her zaman için daha fazlasını talep edecekleri genel kabulüne dayanılarak karar verilir. Bu durum pratikte de teoride olduğu kadar geçerlidir, insanların ne kadar yoğun çalıştıklarına ve gösterdikleri çabaya bakarak da bu durumu gözlemleyebiliriz.

Bütün bu bilgilerin ışığında, her an her isteğini karşılamak isteyen insanların gönlünce hareket edebilmesi için finans kuruluşları her an hazır beklemekteler. Kredi kartları ve banka kredileri sıklıkla başımız sıkıştığında başvurduğumuz hedefler arasında yer alıyor.

Limitsiz kredi kartı, toplumda bir şehir efsanesi gibi görülmesine rağmen, gerçekten de var olan bir hizmettir. Yine de ufak bir kavram karmaşası yaşanması oldukça normaldir, zira bankacılık sisteminin yapısı gereği bankaların kart limitleri olması gerekir. Peki nedir bir kartı limitsiz yapan şey?

Normal kredi kartlarımızın belli bir limiti olduğu gerçeği hepimizin malumu. Hepimizi hayatta en az bir defa mahcup eden yetersiz bakiye fişlerinin olmadığı bu dünya aslında basit bir mantaliteyle çalışmaktadır: Limitsiz kredi kartı sahipleri sadece tek bir telefonla banka kart limitlerini istedikleri kadar arttırabilmektedirler. Bu kişilerin limit artışları sadece isteklerine bağlıdır, olumsuz dönüş almaları gibi bir ihtimal söz konusu dahi değildir.

Yine de, rahatça ev ya da araba ya da holding alabileceğiniz bu kartların ödemelerini iyi planlamak ve ileride sorun yaratmayacak şekilde alışveriş yapmak gerekiyor. Ayrıca, limitsiz kartların çalınması durumunda hemen iptal edilmesi gerekir.

Bunun dışında, gerçekten herhangi bir limit kısıtlaması olmayan, isterseniz gidip milyar dolarlık firma alabileceğiniz tek bir kredi kartı çeşidi vardır. Bu kredi kartı diğer kartlarla aynı özelliklere sahip olsa da aslında bir finans ürünü değildir, daha çok bir prestij ürünüdür ve bu yüzden bu yazıda o kartı ayrı tuttuk.

 

Bir önceki yazımız olan TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde 444 00 50 basvuru, kredi kartı kaç günde gelir ve TekstilBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ